Перспективи досягнення мирної угоди в Україні помітно знизилися: інформація від Bloomberg.

Очікування мирних угод в Україні зникли після того, як "лідер" Володимир Путін направив делегацію низького рангу для переговорів у Туреччину. В результаті вся увага зосередилася на спробах у Капітолії запровадити нові санкції, щоб змусити диктатора сісти за стіл переговорів.

Цю інформацію подає Bloomberg.

Окрім того, пишуть автори статті, державний секретар США Марко Рубіо применшив очікування щодо переговорів між Росією та Україною, які мають відбутися в Стамбулі, заявивши, що ймовірність прогресу низька без зустрічі Путіна та американського президента Дональда Трампа.

Слід зазначити, що сам Рубіо не братиме участі в цих перемовинах. Натомість, на зустрічах буде присутній інший представник команди США на відповідному рівні. Це рішення було ухвалено після того, як Росія оголосила, що направить лише помічників низького рангу. Окрім того, Рубіо проведе окремі зустрічі зі старшими українськими дипломатами та міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом.

"Відверто кажучи, я не вважаю, що ми зможемо досягти значного прогресу, поки президент Трамп не проведе особисту зустріч з президентом Путіним і не окреслить свої плани на майбутнє", - зазначив Рубіо журналістам у Анталії після засідання міністрів закордонних справ НАТО.

Високопоставлені європейські дипломати, які 15 травня були присутні на зустрічі Організації Північноатлантичного договору, звинуватили Путіна у підриві переговорів. Вони перш за все вказують на рішення російського диктатора направити на переговори делегацію низького рівня.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, що схвалив поїздку до Стамбула групи переговірників на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим. Він назвав російську делегацію "фікцією".

Зустрічі НАТО надали Сполученим Штатам і Європі можливість узгодити свої погляди щодо України після того, як минулого тижня європейські керівники висунули Росії вимогу про припинення вогню, що не отримала публічної підтримки з боку Трампа.

Після переговорів з Рубіо на саміті НАТО, міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підкреслив, що Сполучені Штати і європейські країни мають спільну точку зору. Він також зазначив: "Усі ми налаштовані на введення санкцій, щоб примусити Путіна зосередитися на економічних питаннях".

В даний момент основна увага зосереджена на термінах ймовірної зустрічі Трампа з Путіним, а також на можливості введення нових санкцій проти Росії з боку США, щоб змусити диктатора діяти. Рубіо зазначив, що рішення про подальші дії можуть бути відкладені до завершення поїздки президента до Близького Сходу. Незважаючи на раніше висловлені погрози, в останні дні він не згадував про санкції, і його держсекретар також утримався від коментарів з цього приводу.

Сенатор Ліндсі Грем, республіканець з Південної Кароліни, виступив з ініціативою щодо нового законопроєкту, який, на його думку, передбачає введення "катастрофічних" санкцій проти Російської Федерації. Він пропонує також запровадити тарифи для тих країн, які імпортують російську нафту, газ та інші важливі товари, у разі якщо президент Путін не розпочне серйозні переговори для завершення конфлікту.

Сенатори повідомили, що законопроєкт має близько 80 співавторів, серед яких представники як республіканської, так і демократичної партій. Цього більш ніж достатньо для його успішного прийняття в Сенаті. Республіканець Роджер Вікер, який очолює Комітет Сенату з питань збройних сил, зазначив, що сенатори очікують сигналу від адміністрації Трампа про готовність президента підписати законопроєкт Грема.

"Президент Путін не має наміру бути мирним. Він не має наміру говорити правду. Все, на що він погодиться, буде брехнею, і йому потрібна потужна доза військової сили проти нього та потужна доза економічної реальності", - сказав Вікер.

Москва продовжує ігнорувати пропозицію США про мирне вирішення конфлікту, яка передбачає замороження бойових дій на існуючих позиціях, визнання Криму в Чорному морі частиною Росії та скасування санкцій. В обмін на це Україна отримала б надійні гарантії безпеки та можливість розвивати свою армію, про що раніше повідомляло агентство Bloomberg.

Сполучені Штати внесли нові елементи до своєї ініціативи щодо Росії, зокрема, пропозицію відновити діалог з питань безпеки в рамках Ради НАТО-Росія, повідомила анонімна джерело, обізнане з ситуацією. Партнерський форум фактично зупинив свою роботу після широкомасштабного вторгнення Росії в 2022 році.

Нагадаємо, що зустріч між Росією та Україною в Стамбулі, яка була запланована на вчора, не відбулася. Вона перенесена на сьогодні, 16 травня. Учора представники Росії висловили свою готовність до досягнення компромісів.

Зазначимо, що для проведення переговорів диктатор Росії обрав чиновників з нижчого ешелону. Такий склад російської делегації, ймовірно, не зможе задовольнити сподівання України. Керівництво ними здійснює радник кремлівського "лідера" Володимир Мединський.

#НАТО #Дональд Трамп #Природний газ #Нафта #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Президент України #Москва #Республіканська партія (США) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Демократична партія (США) #Володимир Путін #Російська мова #Туреччина #Білий дім #Bloomberg L.P. #Близький Схід #Компроміс #Міністр оборони #Крим #Італія #Стамбул #Військові #Диктатор. #Сенат Сполучених Штатів Америки #Південна Кароліна #Міністерство закордонних справ #Чорне море #Ультиматум #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Ліндсі Греем #Антоніо Таяні #Анталія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Причини, чому Сполученим Штатам не вдалося забезпечити мир між Росією та Україною, роз'яснив Шмигаль.
Мобілізація осіб з інвалідністю: які умови повинні бути дотримані?
В Росії спостерігаються труднощі з доступом до основних продуктів харчування, повідомляє ЦПД.
Теги