"Додав бензин до вогнища". Фінансист детально виклав ключові помилки Трампа у торговельній війні.

Почавши глобальну торговельну війну, президент США Дональд Трамп та його команда зіткнулися з суттєвими негативними наслідками вже через кілька днів.

Фінансист та засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан поділився своїми думками на цю тему в колонці для NV Бізнес.

"В результаті, ігноруючи основні економічні принципи та покладаючись на власне самозадоволення і уявлення про нереальні можливості укладати угоди, ефективність яких ми вже спостерігали під час переговорів з російським керівництвом, Трамп і його команда змогли досягти вражаючих результатів всього за кілька тижнів," -- підкреслив фінансист.

За висловлюваннями Компана, Трамп разом зі своєю командою:

"І ще безліч наслідків, які можуть виявитися проблематичними для американців і всього людства, з’являться вже найближчим часом. Вважаю, що не помилюся, стверджуючи, що рівень невизначеності, який породив Трамп, сучасний світ ніколи раніше не спостерігав," -- підкреслив експерт.

"Політика розворотів, відтермінувань, прискорень, різких змін напрямку руху, невиконаних обіцянок, необґрунтованих погроз і непередбачуваних бездумних рішень -- це саме те, чого інвестори бояться найбільше. Тож дуже ймовірно, що навряд чи найближчим часом ми побачимо збільшення обсягів інвестицій у країну, яка не може гарантувати капіталу, місцевому та міжнародному, нічого, крім хаосу, шоку, невпевненості в майбутньому та в підсумку -- великих збитків", -- зазначив фінансист.

Раніше повідомлялося, що 2 квітня 2025 року адміністрація Трампа офіційно ввела "взаємні" мита, які зачепили близько 185 країн.

Мінімальний розмір тарифу становив 10% (зокрема й для України).

Нова ставка мита для Китаю склала 34%, але враховуючи запроваджене в березні 20% мито на товари з КНР через підозри у їхній участі в постачанні фентанілу до США, загальний рівень мит для Китаю досягнув 54%.

Китай 4 квітня ухвалив рішення про введення 34% мита на всі імпортовані з США товари. Крім того, країна оголосила про намір запровадити експортний контроль на сім типів рідкісноземельних металів, які застосовуються у виробництві високотехнологічних виробів, таких як комп'ютерні чіпи. Серед зазначених металів — гадоліній та ітрій.

Китай не залишився в боргах і 9 квітня збільшив митні збори для США до 84%.

Дональд Трамп знову підвищив тарифи на імпорт з Китаю, довівши їх до 145% через "неповагу до глобальної торгівлі". Водночас він надав дозвіл на 90-денну перерву в запровадженні нових мит для інших держав.

Китай заявив, що підвищує мита на товари зі США до 125%.

#Дональд Трамп #Китай #Економіка #Президент (державна посада) #Товари #Інвестор #Інвестиції #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Американці #Міф. #Мито (податок) #Високі технології #Рідкоземельний елемент #Капітал (економіка) #Гадоліній #Ітрій

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Сполучені Штати прагнуть отримати контроль над українським газопроводом: Reuters оприлюднили подробиці нових вимог.
"Додав бензин до вогнища". Фінансист детально виклав ключові помилки Трампа у торговельній війні.
Світ на зупинці? Які події відбулися за цей тиждень у контексті переговорів щодо України?
Теги