Пишний визначив основні напрямки інвестування для відновлення України.

Голова Національного банку України Андрій Пишний поділився цією інформацією у Фейсбуці після завершення конференції "Україна: Переосмислення. Новаторство. Прорив", що відбулася у Вашингтоні, як повідомляє Укрінформ.

За його словами, першим напрямом має стати підтримка і розвиток експортоорієнтованих секторів економіки. Відтак, інвестиції повинні спрямовуватися як у відновлення логістичної інфраструктури, пошкодженої війною, так і у розширення та модернізацію підприємств, що працюють на зовнішні ринки, щоб підвищити їх конкурентоспроможність.

Другим пріоритетним напрямом він назвав реконструкцію та відновлення енергетичної інфраструктури, житлового та комерційного будівництва, а також інших інфраструктурних проєктів.

Третій аспект – це автоматизація промислових процесів. Він зазначив, що після закінчення війни Україна зіштовхнеться з серйозними демографічними труднощами, тому вкладення в автоматизацію допоможуть подолати нестачу робочої сили та підвищити продуктивність виробництва.

"У цьому списку не враховано розвиток оборонного сектору, оскільки він за замовчуванням вважається пріоритетним. Зміцнення оборонних можливостей є завданням не тільки для України, але й для всього європейського регіону", - підкреслив Пишний.

Голова Національного банку України акцентував на необхідності забезпечення доступу України до основної частини заморожених активів Російської Федерації, вважаючи це важливим джерелом для компенсації завданих збитків. Він зазначив, що це питання справедливості, адже "немає впевненості, що Росія готова буде виплатити Україні репарації".

"Багато приділяємо цьому уваги на зустрічах з міжнародними партнерами й під час Весняних зборів МВФ та Світового банку. Я б сказав, що підіймаємо це питання під час кожної розмови. Також спростовуємо тези про ризики такого кроку для стабільності євро", - зазначив він.

Пишний зазначив, що українська фінансова сфера готова прийняти великі обсяги інвестицій, адже банки з легкістю дотримуються вимог щодо ліквідності і володіють достатніми ресурсами для подальшого збільшення інвестицій та надання кредитів.

"НБУ сприяє процесам відбудови, забезпечуючи макрофінансову стабільність як основу для припливу інвестицій та стійкого зростання економіки. Але ми цим не обмежуємося, працюємо разом із партнерами над (1) валютною лібералізацією для припливу капіталу, (2) запровадженням системи страхування воєнних ризиків, (3) розвитком кредитування, зокрема іпотечного, (4) розвитком інфраструктури ринків капіталу", - підсумував він.

За інформацією Укрінформу, делегація Національного банку України, очолювана Андрієм Пишним, активно працювала над зміцненням міжнародних зв'язків під час засідань Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні.

#кредит #Національний банк України #Росія #Укрінформ #Економіка #Україна #Інвестиції #Логістика #Банк #Євро #Інфраструктура #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Ризик #Вашингтон, округ Колумбія #Автоматизація #Страхування #Конкуренція (компанії) #Лібералізація #Ліквідність ринку #Капітал (економіка) #Економічний сектор #Військові репарації

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
"Цього року економічні труднощі в Росії будуть лише загострюватися": експерт підкреслив необхідність посилення санкцій проти Кремля.
Прогнози стають дедалі більш несприятливими: чому курс долара продовжує знижуватися і які наслідки це має для України.
Падіння курсу долара під час президентства Трампа виявилося найбільшим за останні півстоліття.
Теги