
Чисельність українців, що трудяться в Польщі, помітно зросла. Внаслідок цього, суми податків і страхових внесків, які сплачують наші співгромадяни державі-сусіду, значно перевищують ті виплати, які отримують біженці в Польщі.
Цю інформацію повідомляє "Rzeczpospolita", посилаючись на дані, надані Установою соціального страхування (ZUS), згідно з інформацією "Експрес".
Кількість працюючих українців у Польщі становить 781,8 тисячі, що на 155 тисяч більше, ніж наприкінці 2021 року, останнього кварталу перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
В Україні українці становлять приблизно 4,8% від загальної кількості працівників. Мацей Буковскі, доктор філософії і президент WiseEuropa, в інтерв'ю для "Rz" зазначає, що "ймовірно, їхній внесок у валовий внутрішній продукт складає близько 1% на рік, хоча можливо, що це трохи менше". Він також підкреслює, що ці люди оселилися в Польщі не тільки для заробітку. Більшість українців працює в таких галузях, як адміністративні послуги, допоміжна діяльність, промислове виробництво, будівництво та транспорт.
Згідно з інформацією, наведеного у звіті BGK, видання зазначає, що на кожен злотий, який український іммігрант отримує у рамках програми 800+, йде приблизно 5,4 злотих податків та внесків, сплачених ним. Хоча українці отримують доступ до різних соціальних пільг та послуг, їхній внесок у економіку залишається позитивним. Для порівняння, на кожен злотий, який поляк отримує у вигляді 800+, припадає близько 6 злотих податків і внесків.
"Біженці з України в основному складаються з осіб, які перебувають у працездатному віці. Вони прибувають до Польщі з метою працевлаштування. Серед тих, хто приїхав до 2022 року, рівень зайнятості перевищує 90%, а серед біженців, які втекли від війни, цей показник становить більше 70%. Багато з них не отримують соціальних виплат, які перевищують 800 одиниць, зокрема, не мають доступу до пенсій. Усі, хто нині працює та сплачує страхові внески, роблять свій внесок у систему соціального страхування", - зазначає економіст BGK Матеуш Валевський.
Відповідно до дослідження, проведеного Personnel Service, Польща продовжує бути основним напрямком для українців у пошуку роботи.
"Барометр польського ринку праці" показує, що Польща незмінно залишається привабливим місцем працевлаштування для українців - 88% з них оцінюють ситуацію на ринку праці як хорошу або дуже хорошу. Економічна стабільність, низький рівень безробіття та культурна і мовна близькість роблять Польщу досі одним з основних напрямків економічної міграції в ЄС для українців.
Незважаючи на це, позитивне ставлення українців до поляків поступово знижується: нині його рівень становить 64,25%, що є зниженням на 6 відсоткових пунктів. Жінки значно частіше мають позитивне сприйняття Польщі в порівнянні з чоловіками (69,1% проти 56,3%), що, можливо, пов'язано з підтримкою, яку вони отримали від польського суспільства після початку війни. Водночас зростає кількість українців, які займають нейтральну позицію - сьогодні вона складає 32,75%, що на 6 відсоткових пунктів більше, ніж рік тому.
Хоча Польща залишається привабливою країною для роботи, мало хто з українців замислюється про те, щоб оселитися тут назавжди. Лише 14% розглядають таку можливість, що підтверджує, що для більшості українців Польща є місцем тимчасової зайнятості, а не довгострокового переїзду.
#Економіст #Податок #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Українці #Імміграція #Польща #Біженець #Безробіття #Валовий внутрішній продукт #Міграція населення #Польське золото #Газета. #Польський народ #Українське громадянство #Expres #Соціальне страхування #Доктор філософських наук #Rzeczpospolita (газета)