Посли Європейського Союзу затвердили 17-й пакет обмежувальних заходів щодо Російської Федерації.

14 травня посли країн Європейського Союзу затвердили 17-й пакет санкцій, які, зокрема, націлені на так званий "тіньовий" нафтовий флот Росії, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Крім того, посли ЄС схвалили посилення санкцій проти Росії за порушення прав людини, гібридне втручання у світі й розповсюдження хімічної зброї.

Раніше журналіст Радіо Свобода Рікард Юзвяк зазначав, що 17-й пакет санкцій може виявитися найменш ефективним з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, оскільки проект не включає значних заходів, що стосуються російської економіки. У пакеті йдеться про розширення списку осіб і компаній, які підпадають під санкції, а також про запровадження обмежень проти 98 суден, що належать до так званого тіньового флоту. Додатково, планується введення вторинних санкцій проти підприємств із Казахстану, Сербії, Туреччини та Узбекистану.

За оцінками, пакет може бути схвалений остаточно 20 травня.

Напередодні канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що його адміністрація планує домагатися значного посилення санкцій проти Росії на рівні Європи, якщо протягом цього тижня не буде досягнуто істотного прогресу у вирішенні конфлікту в Україні. Обговорюючи потенційні нові санкції, Мерц акцентував увагу на енергетичному та фінансовому секторах.

#Казахстан #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Радіо «Свобода» #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Німеччина #Журналіст #Туреччина #Канцлер #Сербія #Фрідріх Мерц #Права людини #Узбекистан #Корабель #Хімічна зброя

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги