За інформацією медіа, регулярні поставки військової допомоги залишаються ключовим чинником, який дозволяє Україні підтримувати свою обороноздатність проти наступів Росії та завдавати значних втрат збройним силам РФ у 2025 році.
Росії буде важко компенсувати зростаючу кількість загиблих і поранених на фронті, якщо Захід продовжить надавати підтримку Україні. Таку думку висловлює видання Business Insider, посилаючись на дані американського аналітичного центру.
У листопаді російські збройні сили зазнали безпрецедентних втрат, щоденно втрачаючи близько 1500 військових, які загинули або отримали поранення на сході України та в Курській області, за інформацією британської військової розвідки.
Згідно з інформацією, наданою Міністерством оборони Великої Британії, у листопаді кількість загиблих російських солдатів досягла 45 690 осіб, що стало вже четвертим місяцем поспіль зростання втрат.
"5 грудня Інститут вивчення війни оголосив, що Російській Федерації не вдасться компенсувати свої людські втрати."
Аналітики зазначили у своєму щоденному звіті про хід війни, що обмежений резерв особового складу Росії, швидше за все, не здатен буде витримувати підвищений рівень втрат у середньостроковій перспективі. Вони також підкреслили, що постійна військова допомога Україні від західних країн залишається критично важливою для здатності Збройних Сил України завдавати втрат супротивнику такими темпами.
Петро Черник, військовий аналітик з України, інформував ArmyInform 3 грудня про те, що Росія прискорила процес вербування новобранців до приблизно 42 000 осіб щомісяця. Проте, враховуючи актуальні темпи втрат, для підтримки наступальних дій у Донецькій області знадобиться підвищити набір до 50 000 новобранців на місяць.
Одночасно Росія стикається з серйозним дефіцитом внутрішньої робочої сили. У листопаді агентство Reuters зазначило, що все більше працівників залучають до оборонної промисловості країни, внаслідок чого багато економічних секторів відчувають труднощі з набором кадрів.
Кремль намагається компенсувати значні втрати в Україні, пропонуючи новобранцям привабливі контракти, а також залучаючи полонених та іноземних військових. Однак, за словами аналітиків ISW, Росія не здатна одночасно поповнити свої втрати на фронті та вирішити проблему кадрового дефіциту.
"Громадяни Росії мають вибір: або брати участь у бойових діях в Україні, або займатися розвитком внутрішньої економіки своєї країни, але поєднати ці два заняття одночасно їм не вдасться", — зазначається в статті.
Зброя від західних союзників зіграла життєво важливу роль у тому, щоб Україна могла завдати РФ величезної шкоди, навіть попри те, що через гострий брак особового складу ЗСУ важко стримувати атаки РФ, що посилюються.
"Безперервність систематичних поставок військової допомоги з боку західних країн Україні є ключовим елементом у здатності країни й далі протистояти російським наступам та завдавати серйозних втрат російським збройним силам у 2025 році", — зазначають аналітики з Вашингтона.
Нагадаємо, що в медіа з'явилася інформація про "золоте заслання" президента Зеленського до Лондона в пропозицію миру, на що відреагувала Україна.
Також надходили новини про те, що в Україні розпочалося масове виробництво дрону-ракети під назвою "Пекло".
#Reuters #Лондон #Росія #Економіка #Україна #Міністерство оборони (Україна) #Володимир Зеленський #Сполучене Королівство #Кремль (фортифікаційна споруда) #Збройні сили України #Росіяни #Солдате! #Журналіст #Курська область #Зброя #Наступальні (військові) #Американці #Донецька область #Військова розвідка #Збройні сили Росії #Сили військового резерву #Інститут дослідження війни #Серійне виробництво #Наступальна операція