Післявоєнні засоби безпеки для України будуть "повністю під контролем європейських країн", - прокоментував радник Трампа.

Сполучені Штати готові активно долучитися до процесу вирішення конфлікту, але подальші кроки залежать виключно від Європи, зазначають у Білому домі.

США готові активно діяти для закінчення війни в Україні, однак повоєнні гарантії безпеки для Києва має взяти на себе Європа. Про це заявив радник президента США з питань нацбезпеки Майк Волц в інтерв'ю каналу NBC.

За інформацією, наступного тижня американська делегація, очолювана віце-президентом Джей Ді Венсом, вирушить до Європи для переговорів щодо можливих шляхів завершення конфлікту. Волц також підкреслив, що Дональд Трамп готовий до активних дій у цій справі.

"[Трамп] зазначав, що економічна ситуація в Росії залишає бажати кращого. Він висловив готовність ввести нові мита та санкції. Нам необхідно об'єднати всі сторони для переговорів і завершити конфлікт. Це питання обговорювалося під час бесід з президентом [Китаю] Сі, з прем'єр-міністром [Індії] Моді та з лідерами країн Близького Сходу. Всі вони готові підтримати президента Трампа у прагненні покласти край цій війні. Давайте запросимо всі сторони до конструктивного діалогу", - зазначив Волц.

На його думку, Трамп готовий розглянути ці питання наступного тижня, включаючи питання підтримки американської допомоги Україні.

"Нам потрібно відшкодувати ці витрати, і це буде партнерство з українцями щодо їхніх копалин, їхніх природних ресурсів, їхньої нафти і газу, а також щодо купівлі наших ресурсів", - заявив Волц.

Разом із цим радник президента США підкреслив, що післявоєнні гарантії безпеки для України мають стати відповідальністю Європи.

"Європейці повинні взяти на себе відповідальність за цей конфлікт. Президент Трамп збирається покласти йому край. І тоді, з точки зору гарантій безпеки, це буде повністю на європейцях", - наголосив він.

Як писав УНІАН, Дональд Трамп розповів, що вже мав телефонну розмову з із Володимиром Путіним про війну в Україні. Але він не розкрив жодних подробиць, а лише запевнив, що диктатору "не все одно" на вбивства на полі бою. При цьому Трамп заявив, що має конкретний план припинення війни і сподівається втілити його максимально швидко.

Однак разом з тим журналісти звернули увагу, що за неповні три тижні перебування при владі Дональд Трамп зробив три великі подарунки Володимиру Путіну. Зокрема запровадив санкції проти Міжнародного суду, який оголосив російського диктатора у розшук.

#Дональд Трамп #Природний газ #Нафта #Європа #Росія #Економіка #Київ #Українці #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Володимир Путін #Прем'єр-міністр #Індія #Білий дім #Близький Схід #Диктатор. #Українське незалежне інформаційне агентство #Мито (податок) #Міжнародний суд ООН

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги