Дмитро Лубінець вважає, що СБУ повинна розглянути ситуацію з професором Василенком через його неприйнятні коментарі щодо жінок України.

У той же час Василенко висловив свою точку зору щодо своїх суперечливих коментарів у інтерв'ю виданню "УП. Життя". Він зазначив, що, будучи "політичним експертом, видавцем військових публікацій і науковцем", він може припустити, що прихід тисяч, а можливо, й десятків тисяч миротворців з Європи в Україну може призвести до виникнення безлічі особистих історій кохання. Також він додав, що не був у курсі, що канал "пана О. Шелеста" може потрапити до списку проросійських.

Професора, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Про це у Телеграмі повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, який відреагував на висловлювання професора Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Шевченка Микити Василенка щодо українських жінок та "іноземних миротворців", які нібито мають сприяти покращенню демографічної ситуації в Україні.

"Професора, який висловився неетично щодо українських жінок, мають перевірити відповідні органи: листи вже підготовлені. Сьогодні в соціальних мережах розповсюдилося відео, на якому скандально відомий професор з КНУ ім. Тараса Шевченка висловив свою думку про українських жінок, що викликало обурення в суспільстві. Можливо, не всім відомо, але приблизно рік тому цей професор вже потрапляв у неприємну ситуацію, і наша установа отримала колективне звернення від студентів щодо його поведінки. Після моєї реакції університет вживав заходів, і професор зазнав дисциплінарних наслідків, отримавши догану", - зазначив Дмитро Лубінець.

У зв'язку з висловлюваннями Василенка омбудсмен написав листи до міністерства освіти та науки з метою здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладу освіти і на університет з вимогою провести службове розслідування". Лубінець зазначив, що він також вбачає потребу звернутися до СБУ.з проханням провести перевірку діяльності Інституту журналістики та здійснити службове розслідування.

"Неетичні дії досягли критичної межі, тому відповідні органи повинні провести перевірку та вжити необхідних заходів!" — зазначив Уповноважений з прав людини.

У той же час, видання "УП. Життя" повідомило, що отримало письмовий коментар від Микити Василенка стосовно його висловлювань про "іноземних миротворців" і опублікувало цей коментар у незмінному вигляді:

Сьогодні в Україні на одну середньостатистичну жінку припадає 0.8 умовних дітей, тоді як світова середня норма становить 2.2 дитини. Згідно з міжнародними експертами, в Україні спостерігається одна з найвищих рівнів смертності та найнижча тривалість життя, яка у чоловіків досягає лише 63 років. Економіст О. Плющ застерігає: "Ми можемо зникнути вже через три покоління, за 75 років." Відома науковиця О. Богомолець зазначає, що нація може зникнути за трохи більше ніж півтора століття. У будь-якій країні світу військові контингенти завжди взаємодіяли з місцевим населенням. Історик Іордан у своїй праці "Історія готів" згадує про наречених кіннотників короля Германаріха, а шведські дослідники відзначають тісні зв'язки ратників молодого короля Карла з жінками з Полтави.

В новітній історії Ф. Бегбедер в бестселері "Уна і Селінджер" розповідає про короткі і драматичні зв'язки американців із француженками під час висадки в Нормандії. Вітторіо де Сіка присвятив цій темі фільм із Софі Лорен "Чісора". Як політичний експерт, видавець військових видань, науковець, можу припустити, що коли в Україну зайдуть тисячі, десятки тисяч миротворців із Європи, це призведе до масштабних особистих історій кохання. Народження дітей - закономірний успішний фінал. Просто процес цей слід врегулювати вмілим адмініструванням. Аби дітки були записані українками і українцями. Інакше матимемо масштабну міграцію повій з усього світу, наркотики і алкоголь (почитайте Бегбедера). Пропозиція суто прагматична, побудована на науковому аналізі. Спільні європейські сім'ї - традиція українства...

Інші інтерпретації виступу професора на ЮТУБ-каналі в основному базуються на емоційних реакціях, негативних почуттях та масових настроях. Натомість, "Студентська газета" отримала значно більше позитивних відгуків. Мене радує, що більшість коментарів належить випускникам Інституту журналістики.

Щодо заяви пана О. Шелеста в ефірі каналу. Вперше від журналістки "УП" дізнався, що цей канал може потрапити до переліку проросійських. Я як редактор військового видання досліджу цю ситуацію", - зазначив Василенко.

Від себе додамо, що фільму Вітторіо де Сіки із Софі Лорен "Чісора" про "короткі і драматичні зв'язки американців із француженками під час висадки в Нормандії", який згадав у коментарі доктор філології, кандидат філософських наук, професор столичного вишу Микита Василенко, не існує. У 1960 році Вітторіо де Сіка зняв знамениту військову кінодраму "Чочара" із Софі Лорен і Жан-Полем Бельмондо у головних ролях. Дія фільму відбувається під час Другої світової війни в Італії (при цьому Нормандія, як відомо, знаходиться у північно-західній Франції). Головну героїню Чезіру (яку грає Лорен) та її 13-річну доньку гвалтують арабські солдати (тобто, не американці і навіть не француженки).

Нагадаємо, Микита Василенко 18 грудня на ютуб-каналі колишнього ведучого каналів Медведчука Олександра Шелеста заявив, що європейські миротворці, якщо такі війська введуть на територію України, "суттєво покращать демографічну ситуацію в Україні" за рахунок "сотен тисяч голодних українок, які не встигли з тих чи інших причинам виїхати, і чиї чоловіки на війні вже загинули або зазнали каліцтва". Саме цей фрагмент з майже 50-ти хвилинного інтерв'ю вирізав та поширив заборонений в Україні російський пропагандистьский сайт "Політнавігатор".

22 грудня відео потрапило в український сегмент соцмереж і викликало бурхливу реакцію користувачів, зокрема, медійників.

23 грудня Студентський парламент Інституту журналістики вирішив ввести бойкот проти адміністрації свого навчального закладу у зв'язку з "постійними виступами викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських платформах, його сексистськими коментарями та поширенням російських наративів".

Раніше студенти не раз вимагали відсторонення Микити Василенка через його численні сексистські висловлювання та поширення проросійських ідей. Остання хвиля протестів відбулася на початку 2024 року. Тоді постійна комісія Вченої ради КНУ з етичних питань дійшла висновку, що Василенко порушив етичний кодекс, і наклала на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Сам Василенко спростував численні свідчення студентів, назвавши їх "брехнею".

Ознайомтеся також: Викладач комуністичної теорії. Чому факультет журналістики повинен звільнити Василенка.

#Економіст #Європа #Росія #Українська правда #Україна #Українці #Вчений #Політик #Демографія #Суспільство #Рівень смертності #Швеція #Соціальна мережа #Італія #Франція #Студент #Нація #Права людини #Міністерство освіти і науки України #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Доктор наук #Вищий навчальний заклад #Журналістика #Софі Лорен #Видавництво #Вторгнення в Нормандію #Готи #Сексизм #Жан-Поль Бельмондо #Нормандія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Дмитро Лубінець вважає, що СБУ повинна розглянути ситуацію з професором Василенком через його неприйнятні коментарі щодо жінок України.
Мазут, що витік з російського танкера, який затонув більше тижня тому, досі продовжує забруднювати води Чорного моря.
Що станеться, якщо Росія здобуде перемогу в Україні? Ми вже спостерігаємо передвістя темного 2025 року - Тімоті Ґартон Еш.
Теги