Путін продемонстрував неповагу до Трампа, проігнорувавши зустріч у Туреччині, - повідомляє WSJ.

Відмова диктатора від відвідин Туреччини є ще одним свідченням того, що він не має наміру серйозно займатися мирним вирішенням конфлікту, зазначає видання.

Російський лідер Володимир Путін продовжує маніпулювати президентом США Дональдом Трампом, і цьому підтвердженням стало його зневажливе ставлення до переговорів, що відбулися в Стамбулі 15 травня, згідно з повідомленням The Wall Street Journal.

Видання зазначило, що президент США спробував пояснити відсутність російського лідера на переговорах тим, що, мовляв, Путіну немає сенсу їхати, якщо Трампа не буде на зустрічі. Пізніше він висловив думку, що "нічого не відбудеться, поки ми не зустрінемося з Путіним".

Водночас, наголошує WSJ, Путін сам ініціював ці переговори, а Трамп вимагав українського президента Володимира Зеленського погодитися на них.

У дійсності, як підкреслюється, ситуація не зміниться, поки Путін не відчує необхідності приєднатися до мирних переговорів. Його небажання приїхати є ще одним свідченням того, що він не має наміру серйозно вирішувати конфлікт. Путін сподівається, що Трамп відмовиться від підтримки України, що може полегшити Росії процес анексії нових земель.

У статті зазначається, що, відповідно до оцінок Інституту вивчення війни, з моменту інавгурації Трампа Росія здійснила 346 ракетних ударів по Україні та використала понад 13 тисяч ударних дронів. Незважаючи на те, що президент США через соціальні мережі звертався до Путіна з закликом припинити агресію, російський лідер ігнорував ці заклики та продовжив свої атаки.

Російський правитель ще й тому не зацікавлений у мирі, що розраховує на завоювання нових українських територій, адже знає, що "Україна протягом кількох тижнів вичерпає запаси американських боєприпасів".

Чим більше Путін говорить про мир, продовжуючи воєнні дії, тим менш вигідно це виглядає для Трампа, який не прагне, щоб світ сприймав його як того, хто просить про допомогу в Кремлі.

WSJ пише, що найкращим шляхом до миру могло б бути посилення тиску на Москву, зокрема вторинні санкції США проти країн, які купують російську нафту. Колишній головний економіст Мінфіну США Ерік Ван Ностранд підрахував, що вилучення чверті російського нафтового експорту з ринку зменшило б прибутки Кремля від нафти на 20%.

На думку цього джерела, Трамп міг би також відкрито висловити підтримку щодо розширення військової допомоги Україні.

Як повідомляв раніше УНІАН, напередодні очільник делегації РФ зробив заяву, що з 10 ранку 16 травня представники Росії чекатимуть на делегацію України. "Делегація прибула сьогодні за дорученням президента до Стамбула для проведення прямих двосторонніх - без попередніх умов - переговорів з Україною", - заявив Мединський і додав, що представники РФ провели "дуже плідну" зустріч з очільником МЗС Туреччини Хаканом Фіданом.

Державний секретар США Марко Рубіо висловив думку, що до зустрічі "віч-на-віч" між президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним не слід очікувати значних зрушень у мирних переговорах щодо конфлікту в Україні. Він також зазначив, що в п'ятницю, 16 травня, має намір зустрітися з українською делегацією, яка вирушила на переговори, а також з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою.

Bloomberg пише, що надії на припинення бойових дій в Україні похитнулися після того, як правитель РФ Володимир Путін не полетів у Стамбул та відправив на перемовини делегацію нижчого рівня.

#Дональд Трамп #Економіст #Нафта #Росія #Боєприпаси #Україна #Володимир Зеленський #Москва #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Експорт #Володимир Путін #Російська мова #Туреччина #Білий дім #Bloomberg L.P. #The Wall Street Journal #Міністерство закордонних справ (Україна) #Бойові дії #Стамбул #Диктатор. #Українське незалежне інформаційне агентство #Інавгурація #Міністерство закордонних справ #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Дрон

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Житомирській області почав функціонувати завод, що займається переробкою конопель.
Україна ризикує втратити 3,5 мільярда євро через нові торговельні регуляції Європейського Союзу - Фінанси bigmir)net.
Путін продемонстрував неповагу до Трампа, проігнорувавши зустріч у Туреччині, - повідомляє WSJ.
Теги