Консультант з національної безпеки США висловлює "незадоволення" стосовно взаємодії команди Трампа з Україною та підтримує концепцію "шатлової дипломатії".

Радник з національної безпеки США Майк Волц закликав Україну "зменшити напруженість" у своїх взаєминах із американським урядом та ще раз "ретельно розглянути" угоду про українські ресурси, яку запропонувала адміністрація Трампа.

Цю інформацію Волц озвучив в інтерв'ю для FoxNews 20 лютого.

"Безсумнівно, тут панує велике розчарування. Віцепрезидент [США Джей Ді] Венс висловив своє невдоволення під час повернення з Мюнхенської конференції з питань безпеки. Також наш міністр фінансів, який приїхав до Києва, відчуває таке ж розчарування. Крім того, президент відкрито говорить про своє незадоволення", - підкреслив Волц.

Посадовець пояснив розчарування тим, що Україна відмовилась підписувати домовленість щодо корисних копалин.

Волц підкреслив, що Сполучені Штати "подарували українцям справжню унікальну можливість для спільних інвестицій в українську економіку та природні ресурси, що дозволить їм стати надійними партнерами у сталому розвитку майбутнього України. Це також, на мою думку, стане найефективнішою гарантією безпеки, на яку вони могли б розраховувати, і значно перевершить тимчасові рішення у вигляді боєприпасів".

"Все має своє пояснення, і причина нашого опору, а також те, що, як зазначив віцепрезидент США, преса намагається 'очорнити' дії адміністрації протягом її першого терміну, а також все, що здійснили Сполучені Штати, є неприйнятним. Слід знизити градус напруги і ретельно проаналізувати цю угоду," - підкреслив Волц.

Напередодні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив своє невдоволення щодо візиту міністра фінансів США Скотта Бессента до Києва. "Він прибув туди для підписання важливого документу, але, коли повернувся, у нього не було нічого", – підкреслив Трамп.

Президент України Зеленський зустрівся з Бессентом в Києві, але заявив після зустрічі, що запропонована угода щодо українських рідкісноземельних копалин має містити гарантії безпеки з боку США.

"Питання ж не у тому, щоб просто забрати ресурси, питання в тому, що ти інвестуєш, щоб з цього ресурсу щось було. Ми - не країна сировини. Цей момент, що ми - не країна сировини, повинен бути чітко відображений у документі", - сказав Зеленський журналістам під час відеоконференції 17 лютого. Він додав, що Київ хоче, аби США інвестували у видобуток корисних копалин.

Відповідаючи на запитання Fox News щодо можливості врегулювання розбіжностей між командами Трампа та Зеленського, Волц підкреслив слова президента Трампа про його прихильність до українського народу та зазначив, що саме Трамп "вперше надав їм військову підтримку під час свого першого терміну".

"Ми надали чимало для забезпечення безпеки України. І коли мова заходить про можливі зміни в нашій підтримці, вважаю, це не повинно викликати образ у когось," - підкреслив він.

Представник підкреслив, що президент США Дональд Трамп готовий завершити конфлікт і підтримав підхід шатлової дипломатії, який використовує його адміністрація для досягнення угоди. Цей метод передбачає зустрічі з різними учасниками переговорного процесу, а не організацію спільних засідань.

Зокрема, Волц відзначив телефонні бесіди Трампа з президентом Росії Путіним і українським лідером Зеленським, які відбулися минулого тижня. Він також говорив про перемовини команди Трампа з європейськими союзниками, а також про майбутні візити високопрофільних посадовців з Великої Британії та Франції до Сполучених Штатів.

"Ми ведемо консультації з нашими партнерами та Україною. Це можна назвати шатловою дипломатією, оскільки спроби залучити всіх учасників до переговорів одночасно не дали результатів раніше. Ми спілкувалися спершу з однією стороною, потім з іншою, і в результаті у нас буде процес просування вперед під керівництвом президента Трампа," – зазначив він.

#Дональд Трамп #Європа #Економіка #Боєприпаси #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Віце-президент Сполучених Штатів #Володимир Путін #Дипломатія #Документ #Сполучені Штати #Кабінет міністрів США #Франція #Мюнхен #Фокс Ньюс #Корисні копалини #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Нові тарифи: чи перетвориться ситуація для імпорту, що не є життєво важливим, на критичну?
Недостатня кількість фахівців в Україні: які сфери страждають від браку робочої сили -- Delo.ua
Які кроки повинна вжити Європа в умовах зміни політики США та якою мірою Україна може стати їй у нагоді?
Теги