
Останнім часом рейтинг популярності президента США Дональда Трампа зазнав зниження. Це пов'язано з тим, що дедалі більше громадян відчувають занепокоєння щодо економічної ситуації в країні, оскільки новий керівник вдається до погроз введення тарифів для ряду держав.
Цю інформацію повідомляє агентство Reuters, посилаючись на результати соціологічного дослідження.
Шестиденне опитування Reuters/Ipsos показало, що 44% респондентів схвалюють роботу Трампа на посаді президента, в порівнянні з 45% в опитуванні Reuters/Ipsos, проведеному 24-26 січня.
Трамп має досить високий рівень підтримки своєї політики в сфері імміграції: 47% опитаних висловлюють позитивне ставлення до його підходу, що передбачає обіцянки посилити депортацію нелегальних мігрантів. Цей показник залишився практично незмінним з січня.
Проте відсоток американців, які вважають, що економічна ситуація погіршується, зріс до 53% у останньому дослідженні, порівняно з 43% за результатами опитування, проведеного 24-26 січня. Рівень підтримки економічної політики Трампа знизився до 39% з 43% у попередньому опитуванні.
Опорою політичної сили Трампа була віра громадськості в те, що його політика буде корисною для економіки, і його економічний рейтинг залишається значно вищим, ніж остаточні показники його попередника на посаді, демократа Джо Байдена, який закінчив свій термін з рейтингом схвалення економіки на рівні 34%. Але економічний рейтинг Трампа значно нижчий за 53%, які він мав за результатами опитування Reuters/Ipsos, проведеного в лютому 2017 року, в перший повний місяць його першого терміну на посаді президента США.
В останньому соціологічному дослідженні лише 32% опитаних висловили позитивну оцінку діяльності Трампа в контексті боротьби з інфляцією. Це може свідчити про можливе раннє розчарування виборців у роботі республіканського кандидата з важливого економічного питання, особливо після того, як кількарічний ріст цін негативно вплинув на популярність Байдена перед минулорічними президентськими виборами. Трамп здобув перемогу над віце-президентом Байденом і Камалою Гарріс у Колегії виборців, а також виграв народне голосування з невеликою перевагою.
Нещодавній звіт Міністерства праці США показав, що в січні споживчі ціни зросли найбільше за останні півтора року, причому американці зіткнулися з підвищенням цін на цілий ряд товарів і послуг. Інші економічні дані показують, що американські домогосподарства очікують зростання інфляції після того, як 1 лютого Трамп оголосив про введення високих тарифів на імпорт з Китаю, Мексики та Канади.
Незважаючи на те, що мита на товари з Мексики та Канади були відстрочені до березня, Трамп оголосив 12 березня датою введення нових тарифів на імпортовану сталь і алюміній, а також доручив своїм підлеглим створити глобальні тарифи, що відповідають цим нововведенням.
54% респондентів у нещодавньому опитуванні Reuters/Ipsos висловилися проти введення нових мит на імпортні товари з інших країн, тоді як 41% підтримали цю ініціативу. Щодо підвищення мит на китайські товари, тут спостерігається більша підтримка: 49% респондентів виступили за такі заходи, в той час як 47% були проти.
#Дональд Трамп #Канада #сталь #Reuters #Інфляція #Економіка #Імпорт #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Демократична партія (США) #Віце-президент Сполучених Штатів #Мігрант #Депортація #Політика #Джо Байден #2010 Президентські вибори в Україні #Американці #Мексика #Алюміній #Мито (податок) #Економіка Сполучених Штатів