
Україна не планує швидко переходити до реструктуризації державних деривативів, відомих як ВВП-варанти 2015 року, навіть у випадку, якщо це призведе до дефолту, повідомляє Reuters, посилаючись на свої джерела.
Згідно з даними агентства, на зустрічі з інвесторами в Лондоні, яка проходила цього тижня, урядовий представник з питань державного боргу Юрій Буца висловив цю інформацію.
"Вони однозначно акцентували, що існує мораторій, і... несплата за цими зобов’язаннями не призведе до перехресного дефолту по облігаціях," - наводить Reuters слова одного з інвесторів.
31 травня заплановано проведення платежу, що перевищує 500 мільйонів доларів, який залежить від темпів економічного зростання у 2023 році, що склали 5,3%. Минулого року уряд запровадив мораторій на цю виплату.
Міністерство фінансів України зазначило, що "ВВП-варранти були розроблені для економічної ситуації, яка вже не існує", підкреслюючи, що зростання економіки у 2023 році не є свідченням процвітання, а скоріше відновленням після суттєвого падіння на майже 30% внаслідок російської агресії.
Україна висунула власникам варантів два варіанти реструктуризації, серед яких був і повний обмін на державні облігації, проте вони не прийняли ці умови.
У відповідь на запит Reuters, уряд України зазначив, що країна "активно співпрацює з усіма зацікавленими сторонами та збирає ринкові відгуки для визначення оптимального напрямку подальшого врегулювання варантів".
Однак, за інформацією з джерел агентства, під час переговорів Буца акцентував увагу на тому, що хоча термінове вирішення питання реструктуризації варантів є ключовим, українська сторона не має побоювань пропустити платіж.
#Reuters #Лондон #Росія #Економіка #Україна #Інвестор #Міністерство фінансів (Україна) #Облігація (фінанси) #Державний борг #Кабінет міністрів (уряд) #Дефолт (фінанси) #Дериватив