Рішення прийнято. Європейська комісія виявила для України варіант, який може замінити торговий безвіз.

Після закінчення терміну автономних торгових заходів у відносинах з Україною, який спливає 6 червня, Європейська комісія введе в дію тимчасовий "виконавчий акт", узгоджений на засіданні спеціального міжурядового комітету.

Цей "акт" залишатиметься в силі протягом необхідного періоду для внесення змін до поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), заснованої між Україною та ЄС у 2016 році. Про це повідомив у Брюсселі представник Європейської комісії з економічних питань, бюджету та сільського господарства Балаш Уйварі, згідно з інформацією Укрінформу.

"Відповідний Імплементаційний акт був ухвалений у відповідному комітеті. Як очікується, він набуде чинності з 6 червня", -- сказав речник.

Він зазначив, що у 2022 році, після початку повномасштабної агресії Росії, Європейський Союз ввів автономні торговельні заходи щодо України, які передбачали безмитну торгівлю та найбільш сприятливі умови для українських експортерів. Проте, на відміну від минулих років, цього року країни-члени ЄС вирішили не продовжувати дію АТЗ для України.

"Замість цього, ми орієнтуємось на тривалі рішення. Тому ми зосередимося на ПВЗВТ — поглибленій та всеохоплюючій зоні вільної торгівлі, що функціонує між Україною та Європейським Союзом з 2016 року. В даний час тривають переговори щодо оновлення і модернізації цієї угоди, щоб адаптувати її до сучасних умов. До того, як це буде реалізовано, ми, як відповідальна організація, повинні бути готовими до можливих перехідних заходів", — зазначив Балаш Уйварі.

Режим автономних торговельних заходів (АТЗ) для України був введений після початку повномасштабного вторгнення Росії та двічі продовжувався на річний термін. Чинний режим спливає 5 червня 2025 року без продовження.

Згідно з попередніми повідомленнями, з 5 червня 2025 року Польща планує скасувати європейський механізм автономних торговельних заходів (АТМ), що дозволяє безмитний імпорт українських товарів.

Голова комітету з євроінтеграції Українського клубу аграрного бізнесу Олександра Авраменко впевнена, що відновлення умов Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом з 6 червня призведе до відновлення обмежень на 30 груп товарів, тоді як у рамках автономних торгових заходів їх було лише сім.

#бюджет #Європейський Союз #Росія #Укрінформ #Економіка #Імпорт #Україна #Товари #Європейська комісія #Брюссель #Експорт #Російська мова #Сільське господарство #Торгівля #Європейська інтеграція #Вільна торгівля #Зона вільної торгівлі

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Офіційно стартував Фонд відновлення в рамках угоди зі Сполученими Штатами щодо надр.
Між уявленням про мир та жорстокими реаліями війни: які перспективи чекають Україну після зустрічі Трампа і Путіна?
Угода з Америкою: стартував спільний інвестиційний фонд.
Теги