Росія прагне до співпраці з США в бізнес-сфері: Bloomberg повідомляє про можливі пропозиції після підписання мирної угоди.

Після досягнення мирної угоди з Україною Росія планує запропонувати Сполученим Штатам спільні проекти в Арктичному регіоні, зокрема в нафтовій та газовій сферах, а також у видобутку рідкісноземельних мінералів. У свою чергу, США розглядають економічні стимули як спосіб залучення Росії до мирного процесу і прагнуть забезпечити своїм компаніям доступ до російських енергетичних ресурсів.

Про це повідомляє Bloomberg. За даними джерел, російська сторона, натхненна приватними розмовами Дональда Трампа про можливі економічні угоди після завершення війни, активно працює над переліком проєктів, які можуть зацікавити американську сторону.

Кирило Дмитрієв, спеціальний уповноважений президента Росії Володимира Путіна з економічних питань, є куратором цього процесу та відіграє важливу роль у налагодженні зв'язків між Москвою та потенційними партнерами в США. Серед найбільш перспективних напрямків співпраці виділяються розробка нафтових і газових родовищ в Арктичному регіоні, реалізація спільних енергетичних проектів з компаніями "Газпром" і "Роснефть", а також видобуток рідкісноземельних мінералів на Далекому Сході, включаючи родовище Томтор у Якутії.

На даний момент прямі переговори між Росією та США не відбуваються через чинні санкції та загальну обережність Кремля щодо участі іноземних інвестицій у стратегічних секторах. Тим не менш, адміністрація Трампа вважає економічні стимули важливим засобом для досягнення угод і зміцнення миру, зокрема через залучення американських компаній до російських проектів у сфері енергетики та видобутку мінералів.

Важливу роль також відіграє питання участі Сполучених Штатів у нагляді за енергетичними об'єктами, зокрема Запорізькою атомною електростанцією, що наразі перебуває під контролем Росії. Це викликає значні побоювання в Україні, яка наполегливо вимагає спільного або суверенного управління критично важливими інфраструктурними об'єктами.

Попри значні економічні та політичні ризики, обидві сторони вважають, що встановлення співпраці в енергетичній сфері є ключовим елементом великої мирної угоди. Водночас, деякі російські чиновники сподіваються на можливість створення економічного партнерства зі США, навіть якщо переговори щодо припинення бойових дій в Україні не увінчаються успіхом. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков не дав коментарів на запити журналістів.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у Китаї розглядають можливість звільнення частини імпорту зі США від 125%-вих мит. Причина - негативний вплив торгової війни між країнами на китайську економіку. Адже втрати від цього чинять сильний тиск на окремі її галузі.

#Газпром #Дональд Трамп #Арктика #Природний газ #Нафта #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Москва #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Інфраструктура #Володимир Путін #Російська мова #Bloomberg L.P. #Бойові дії #Дмитро Пєсков #Військова окупація #Мито (податок) #Капітал (економіка) #Запорізька атомна електростанція #Далекий Схід #Республіка Саха

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Чи завершиться конфлікт у 2025 році: переможниця "Битви екстрасенсів" вразила всіх своєю заявою.
Вигнавши демонів, екзорцист вчинив трагедію: він випадково забрав життя матері та її собаки.
Рейтинг Дональда Трампа стрімко падає: рівень підтримки досяг найнижчої позначки за останні десять років.
Теги