Російська економіка переживає крах внаслідок війни, в той час як Кремль поширює дезінформацію про стабільність, повідомляє Reuters.

Незважаючи на рішучі твердження Кремля про стабільність економіки, внутрішня ситуація в країні стрімко погіршується. Російська економіка насправді опинилася в дедалі складнішому становищі, під впливом військових витрат, міжнародних санкцій та ненадійної державної статистики.

Цю інформацію наводить аналітичний звіт для міністрів фінансів Європейського Союзу, як інформує агентство Reuters.

Фахівці Стокгольмського інституту економіки перехідного періоду (SITE) створили аналітичний звіт, в якому зазначають, що існуюча фінансова структура Російської Федерації забезпечується виключно за рахунок тимчасових інвестицій у військово-промисловий сектор. Однак, така форма підтримки не є стійкою в довгостроковій перспективі.

"Військові фінансові стимули забезпечують лише короткостроковий результат, оскільки грунтуються на непрозорих джерелах фінансування, спотвореному розподілі ресурсів та виснаженні резервів. У довгостроковій перспективі така система не зможе витримати навантаження", -- зазначається у звіті.

Економічна реальність РФ значно відрізняється від тієї, яку малює офіційна статистика. Наприклад, Кремль стверджує, що у 2024 році ВВП країни зріс на 4,3%. Проте, як пояснює директор SITE Торбйорн Бекер, ці цифри не можна вважати об'єктивними: російська влада ймовірно занижує рівень інфляції, щоб штучно покращити показники зростання.

З моменту початку повномасштабної агресії Російської Федерації проти України Європейський Союз ухвалив 16 пакетів санкцій. Аналогічні заходи були запроваджені США, Великою Британією, Канадою та Японією. Ці обмеження завдали серйозного удару по основним джерелам фінансування російського бюджету, зокрема, по експорту нафти, газу та вугілля.

Водночас витрати Росії на військові дії продовжують зростати, що ще більше підриває фінансову стабільність держави, зазначають аналітики. Офіційно Москва звітує про бюджетний дефіцит на рівні 2% ВВП, однак експерти з SITE вважають, що реальні цифри можуть бути вдвічі гіршими. Частину витрат на війну країна приховує через банківську систему, не відображаючи їх у відкритих фінансових звітах.

Єврокомісар з економіки Валдіс Домбровскіс підтвердив, що Єврокомісія погоджується з висновками фахівців. Він зазначив, що реальна економічна ситуація в Росії значно гірша, ніж те, що намагаються продемонструвати офіційні статистичні дані.

Раніше було зазначено, що у квітні 2025 року в Росії спостерігається значний підйом рівня смертності, який майже досягає рекордних значень, зафіксованих під час пандемії COVID-19 у 2021 році.

Ми раніше інформували, що Росія планує змінити бюджетне правило країни, що регулює наповнення Фонду національного добробуту (ФНБ), аби забезпечити фінансування військових витрат у війні проти України.

#бюджет #Статистика #Канада #Reuters #Природний газ #Інфляція #Нафта #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Москва #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Кремль (фортифікаційна споруда) #Японія #Валовий внутрішній продукт #Документ #Рівень смертності #Дефіцитні видатки #Коронавірус #Пандемія #Вугілля #Валдіс Домбровскіс

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Курс долара на 14 травня 2025 року - причини зниження вартості долара - Фінанси 24
Білецький поділився інформацією про вартість сучасної армії з високими технологіями.
Франція і США планують провести переговори щодо "катастрофічних" санкцій, спрямованих проти Росії.
Теги