Російська військова економіка "вийшла з-під контролю" і демонструє ознаки руйнування: вражаюче дослідження Bloomberg.

Економіка Росії вразила багатьох своєю стійкістю у відповідь на міжнародні санкції, проте після трьох років війни та західних обмежень вона виявляє безліч серйозних проблем, кожна з яких викликає значну стурбованість.

Цю інформацію повідомляє Bloomberg.

"Явні ознаки тріщин в економіці на суму 2 трильйони доларів стають дедалі помітнішими," – зазначається у статті.

Журналісти підкреслюють, що Москва "надає перевагу зброї над продовольством": поки всі ресурси нації витрачаються на військові потреби, цивільна економіка поступово занепадає. Цю тенденцію було яскраво продемонстровано цього тижня, коли Путін взяв участь у церемонії підняття прапора на новому атомному підводному човні, що оснащений балістичними ракетами, на фоні новин про те, що обсяги продажу автомобілів у червні знизилися на 30%.

Боячись подальшого охолодження економіки, Центральний банк Росії вчора вирішив знизити базову процентну ставку приблизно на 2 процентні пункти після зниження на 1 процентний пункт минулого місяця. Тобто, обираючи між високим рівнем інфляції та економічним спадом, Центробанк зупинився на першому варіанті.

"Існує дедалі більше доказів складних часів у багатьох секторах російської економіки. Наслідки війни, західних санкцій, дефіциту робочої сили, зниження цін на нафту, дорожчої валюти та високих процентних ставок", -- стверджує Алекс Кокчаров, аналітик з геоекономічних питань Bloomberg Economics.

За словами аналітика, ризик обвалу цивільної частини економіки зростає, оскільки Путін у своїй війні проти України майже повністю зосереджений на військових цілях.

Автор публікації зазначає, що досі великою підтримкою для Росії залишалася можливість постачати нафту й газ до Китаю, Індії і деяких європейських країн. Але цього виявилося недостатньо, аби уникнути проблем в інших секторах російської економіки. Наприклад, вугільна промисловість Росії переживає масштабну кризу, втративши і ринки збуту, і постачальників складного промислового обладнання, і можливість залучати західні фінансові ресурси для модернізації.

Цікавим є те, що активізований військово-промисловий комплекс Росії не зміг забезпечити належний попит для сталеливарної галузі країни. Проблеми з експортом і охолодження ринку нерухомості, який становив значну частину внутрішнього попиту на сталь, призвели до суттєвого зниження показників російської металургії.

Але, мабуть, найбільш тривожним сигналом для Путіна мали би стати проблеми у фінансовому секторі. На початку липня керівники деяких найбільших російських банків приватно обговорювали можливість звернення за державною допомогою, якщо рівень проблемних кредитів у їхніх портфелях і далі зростатиме. Реальна "якість" їхнього кредитного портфеля є набагато гіршою, ніж показують офіційні дані, кажуть інсайдери і свідчать деякі документи, з якими ознайомилися журналісти Bloomberg News.

"Залишається тільки обмежена кількість провідних секторів з високими темпами зростання, і всі вони тісно пов'язані з державними контрактами та оборонною сферою," - зазначила раніше цього літа Софія Донець, головний економіст T-Investments. Вона зазначила, що знайти інші сектори, які демонструють позитивні результати, вкрай складно. Більшість цивільних промислових галузей Росії очікують зниження виробництва у 2025 році.

Шукаючи способи фінансування військових витрат, уряд Росії вдався до небезпечної практики — експропріації приватних активів. Протягом минулого року загальна вартість конфіскованих активів зросла втричі. Бізнес-спільнота в Росії занепокоєна ескалацією націоналізацій, проте Кремль, здається, не має наміру реагувати на ці побоювання.

"Путін, насправді, не переймається зменшенням видобутку вугілля чи скороченням обсягів вирубки лісу, а також падінням роздрібних продажів. Його увага повністю зосереджена на військових амбіціях. Ймовірно, він прагне залишити свій слід в російській історії, подібно до Петра I чи Катерини II," - зазначає економічний експерт Алекс Кокчаров.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп розчарувався в диктаторі РФ Володимирові Путіні та поставив 50-денний термін РФ для укладення угоди про мир. Інакше -- вдарить санкціями. Наразі немає причин, через які американський лідер може змінити свою думку.

#бюджет #Дональд Трамп #кредит #Економіст #Природний газ #Інфляція #Нафта #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Москва #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Центральний банк Росії #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Робоча сила #Машина. #Володимир Путін #Індія #Bloomberg L.P. #Валюта #Нерухомість #Російська імперія #Балістична ракета #Вугілля #Металургія #Софія #Катерина Велика #Дерево #Петро І #Bloomberg News #Донець #Вугільна промисловість

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Греції через лісові пожежі проводять евакуацію цілих населених пунктів.
"Право на помилку" більше не є актуальним: як відновити репутацію України.
Помер заступник міського голови Харкова Михайло Фатєєв - Всі новини Харкова.
Теги