Російські фінансові установи опинилися на грані краху внаслідок військових дій Путіна в Україні, повідомляє The Telegraph.

Кожен третій рубль, який витрачає Москва, йде на потреби армії.

Російські фінансові установи шукають підтримки у Москви, оскільки позичальники прагнуть повернути кредити в умовах економічної кризи, спричиненої війною. Принаймні три найбільші банки в країні оцінюють варіанти державного фінансування. Цю інформацію повідомляє The Telegraph.

Ці заходи свідчать про те, що країна протистоїть натиску російського вторгнення в Україну.

Зазначається, що чиновники наказали банкам уникати розкриття повного обсягу поганих кредитів, а замість цього реструктуризувати свою звітність, аби показати кращу картину. Однак така тактика, як пишуть ЗМІ, швидше за все, вичерпується, тому банки і потребують підтримки з боку Москви.

Економіка Росії стикається з серйозними викликами через витрати на військові дії президента Володимира Путіна в Україні, а також через західні санкції. До цього додаються втрати робочої сили, як у збройних силах, так і через еміграцію, а також зниження цін на нафту, що ставить під загрозу важливе джерело доходів для держави, - зазначили в публікації.

Відповідно до офіційних даних, економіка Росії в минулому році зросла на 4,3%. Як зазначає The Telegraph, приблизно третина всіх витрат Москви спрямовується на потреби армії.

Водночас спіралеподібне зростання цін на продукти та дефіцит робочої сили також збільшили інфляцію до двозначних цифр. Зокрема пересічні росіяни з усіх сил намагаються придбати деякі з найнеобхідніших речей, адже навіть картопля у Росії зараз в дефіциті.

"Центральний банк докладає зусиль для стабілізації ситуації, незважаючи на те, що процентні ставки залишаються на позначці 20%. Урядові фінанси зазнають тиску через значні бонуси та високі заробітні плати для військовослужбовців, проте ці виплати сприяють підтримці фінансового добробуту сімей військових, навіть в умовах швидкого зростання цін", - зазначено в матеріалі.

Своєю чергою доходи Росії скоротилися також й від продажу нафти на третину порівняно з минулим роком.

Згідно з оцінками експертів Goldman Sachs, вартість рубля може знизитися на 30% щодо долара протягом поточного року. Це, як передбачається, призведе до подальшого зростання цін на імпортні товари в Росії.

"Насувається ще більший тиск. Дональд Трамп погрожує запровадити 100-відсоткові тарифи на американський імпорт продукції з країн, які торгують з Росією, якщо Путін не погодиться на угоду щодо України, що загрожує подальшою ізоляцією країни-ізгоя від глобальної економіки", - підсумували в The Telegraph.

Раніше президент Сполучених Штатів поділився тим, як Путін підштовхнув його до введення санкцій. Трамп зазначив, що його втомила маніпуляція з боку російського лідера. Однак він висловив надію, що Путін все ж вирішить домовитися про мир і не змусить Вашингтон реалізувати оголошені сьогодні санкційні заходи.

На думку американського лідера, Путіну не вигідно отримувати країну з розореною економікою. Йому потрібно знайти способи підтримати економічну стабільність. В певному сенсі, це може врятувати і саму країну. Проте, існує ризик, що економіка Росії може зазнати серйозних втрат. Це країна з великим потенціалом, але ситуація з її економікою викликає побоювання. Він також зазначає, що термін "50 днів" може стати серйозною загрозою, яка матиме значний негативний вплив.

Водночас головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус назвав сценарії для економіки РФ до кінця року. Він наголосив, що у разі, якщо будуть введені нові американські санкції, негативні процеси в російській економіці прискоряться.

Ус наголосив, що до кінця року у РФ залишиться лише три опції для швидкого поповнення бюджету.

"Сьогодні у них фактично немає великого вибору: або підвищити тарифи на комунальні послуги, або зменшити соціальні витрати на пенсії та зарплати державним службовцям, або ж вилучити 60 трильйонів рублів з банківських депозитів," - зазначив фахівець.

#бюджет #Дональд Трамп #Goldman Sachs #кредит #Інфляція #Нафта #Картопля #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Робоча сила #Росіяни #Володимир Путін #Солдате! #Центральний банк #Вашингтон, округ Колумбія #Сполучені Штати #Рубль #Дефіцитні видатки #Військові #Диктатор. #The Daily Telegraph #Національний інститут стратегічних досліджень

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пресконференція Мерца: ключові моменти його виступу та пропущені питання
Група громадських організацій звернулася до нового уряду з проханням призначити Цивінського на пост директора БЕБ.
У парламенті висловили пропозицію щодо бронювання осіб, які не зареєстровані в ТЦК або знаходяться в розшуку.
Теги