Розділяй і пануй: чому Китаю вигідно, щоб Росія зазнала поразки у війні.

Очільник МЗС Китаю Ван Ї заявив главі дипломатії ЄС Каї Каллас, що його країна не може дозволити Росії програти у війні в Україні. При цьому КНР намагається зберегти економічні стосунки з Європою. Чи вдасться це?

У грудні 1944 року два дипломати не могли всерйоз стверджувати, що не можуть допустити перемоги Німеччини над США, СРСР або Великобританією, - зазначив ізраїльський військовий аналітик Ігаль Левін у своєму пості на Facebook.

За його твердженням, "пропорція сил була настільки вражаючою, що здобуття перемоги над німцями та японцями залишалося лише питанням часу та витрачених ресурсів, а не чимось невизначеним чи сумнівним".

Проте логіка відкритого визнання керівника китайської дипломатії є зрозумілою: Китай не має права допустити поразки Росії, оскільки, на думку Пекіна, це призведе до зміни геополітичного балансу сил і дозволить Вашингтону повністю зосередитися на протистоянні з Китаєм у політико-економічній сфері, - зазначив політолог Ігор Рейтерович в інтерв'ю 24 каналу.

На думку експерта, Пекін отримує користь від війни, оскільки використовує Росію в своїх інтересах.

Однак, з іншого боку, ці слова Ван Ї могли бути й прихованою пропозицією для ЄС: тобто, Росія може й програти війну, але натомість Китай хоче щось отримати.

"Наприклад, забезпечення ефективної взаємодії з Європейським Союзом, розширення асортименту своєї продукції на ринках ЄС з метою зменшення залежності від США та багато іншого. Якою буде реакція Європейського Союзу? Потрібно спостерігати", - підкреслив він.

Тим часом Надзвичайний та Повноважний Посол, доктор фізико-математичних наук, заслужений економіст України, старший радник Nihan Cyber Security Corporation та запрошений професор у Temple University Сергій Корсунський вважає, що шокуюча заява Ван Ї стала лише підтвердженням зовнішньої політики Китаю, яка вже давно сформувалася і яку представники цієї держави навіть не намагаються приховувати.

"Я вже давно висловлював думку, що Китай не може дозволити зміну політичного устрою в Росії. Наявність демократичної держави, що орієнтується на Захід, на кордоні протяжністю 3200 км стане серйозною загрозою для китайського режиму", - підкреслив він у програмі NEMYRIALIVE.

По-друге, поразка Росії стане сигналом для Китаю про втрату можливості повернути свої історичні території, які колись були "відібрані" Сталіним, додав Корсунський.

Між тим на китайських картах східні російські території вже давно розфарбовані у колір Китаю. Усі назви міст, у тому числі Владивосток, Благовіщенськ і так далі - всі китайські. І тому ніби жодних сумнівів про те, що вони їх заберуть, немає: традиційний Китай думає тисячоліттями, тобто ніхто нікуди не поспішає.

"Навіщо займатися війною, коли в кожній мерії, в кожному з цих містечок всі ці території, які населені росіянами, що спилися, там зараз китайці активно розвивають сільське господарство, купують ресурси, одружуються з росіянками, стають громадянами, проходять у владу. Коротше говорячи, там повзуча експансія йде, це 100%", - констатував він.

Він зазначив, що російські журналісти ще до початку війни намагалися дослідити питання китайської експансії на східні регіони Росії, але тоді їхні зусилля не привернули уваги. Натомість, нещодавня заява Ван Ї викликала значний резонанс.

Проте насправді те, що висловив Ван Ї, свідчить про те, що йому, мабуть, вже набридло слухати скарги з боку європейців. Вони, які зараз особливо відчувають "тиск" з боку Росії через війну і зрозуміли, що на допомогу Америки покладатися не варто, усвідомлюють, що багато в чому залежать від Китаю. Європейці вважали, що, з огляду на статус найбільшого ринку для Китаю і важливих партнерів, їхня думка має значення. Але, здається, це не зовсім так, - зазначив Корсунський.

Та "Схід - справа тонка": у суботу, 5 липня Ван Ї після переговорів зі своїм французьким колегою Жаном-Ноелем Барро на брифінгу у Парижі заявив, що його країна готова працювати із Францією для політичного врегулювання "української кризи" - так у КНР називають повномасштабну війну Росії проти України.

Проте, виявляється, що основною метою його європейської подорожі було зовсім інше. Під час свого візиту до Парижа Ван Ї висловив готовність Китаю до співпраці з Францією в різних сферах, зокрема в атомній енергетиці, авіації, штучному інтелекті, зелених технологіях та біотехнологіях, повідомляє Bloomberg.

Разом із експансією на російські території та створенням зони впливу у Центральній Азії, "м'якому підбрюшші" РФ, це потрібно китайцям для економічної і технологічної перемоги над США, котрі для свого світового домінування створили колись МВФ, Світовий банк та домінування долару, вказує Корсунський. Натомість Китай намагався протиставити цьому БРІКС та ШОС, однак з цим не дуже склалося - цим експерт і пояснює відмову Сі Цзинпіна відвідати недавній саміт БРІКС у Бразилії.

На думку фахівця, "Китай нарешті усвідомив, що ситуація безнадійна, що це безглуздо, і що Росія - це неадекватні особи, які не сприймають жодних аргументів і не здатні зрозуміти реальність, бездумно рухаючись до власної загибелі".

"Влада КНР усвідомлює, що їх економічна ситуація стає все гіршою. У той час, коли Трамп відсторонює США від міжнародних справ, настала ідеальна можливість для них "вхопити" світ у теплий момент. Проте в той час, коли Росія мала б діяти разом з ними, вона займається безглуздим винищенням фермерів у Херсоні, переслідуючи їх за допомогою дронів," - зазначив він.

Однак, за словами Китаю, великої війни в Європі не бажано, так само як і поразки Путіна. Китайська Народна Республіка могла б виступити за мирні угоди, яких так прагне президент США Дональд Трамп.

У той же час Китай активно розвиває свої інноваційні проекти. Наприклад, країна працює над впровадженням цифрового юаня, який має стати основою для валютних трансакцій. Також КНР створює власний штучний інтелект з планами випустити його у відкритому коді, що викликає занепокоєння щодо можливого промислового шпіонажу.

Це ще одна причина, чому Китай так уважно підтримує свої відносини з Росією, зазначає Корсунський. Він підкреслює, що штучний інтелект не може функціонувати без даних – вони є його основою, а їх слід десь збирати і зберігати. Для цього потрібно розвивати великі центри обробки даних, які є справжніми енергетичними "монстрами", оскільки споживають величезні обсяги енергії.

"Наприклад, Open AI та Microsoft вкладають кошти в величезні бази даних, які планують створити в Об'єднаних Арабських Еміратах. Для забезпечення їх функціонування потрібно буде збудувати атомну електростанцію. Це пов'язано з великим споживанням електроенергії, яке виникне при впровадженні штучного інтелекту на обіцяний рівень – це буде в гігаватах. Звідки ж узяти цю енергію? Саме з атомних станцій", – додав він.

Відомо, що Російська Федерація має технології для будівництва атомних електростанцій, і цими питаннями продовжує займатися Росатом, який досі не підпадає під санкції.

Окрім того, Китай не лише скуповує у світі всі наявні вугільні шахти, але готовий Росію "цілувати ніжно", аби продовжувати купувати у неї нафту, щоб встигнути саме за розвитком ШІ. У цьому світлі стає ще більш зрозумілою позиція КНР по російсько-українській війні. Та чи усвідомлюють це у Європі, або ж все-таки "допустять козла у город"?

#Дональд Трамп #Китай #Microsoft #Електрична енергія #Економіст #Європейський Союз #Європа #Росія #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Німеччина #Політолог #Радянський Союз #Демократія #Володимир Путін #Міжнародний валютний фонд #Вашингтон, округ Колумбія #Дипломатія #Японія #Bloomberg L.P. #Ізраїль #Пекін #Зовнішня політика #БРІК #Штучний інтелект #Німці #Держава (політичний устрій) #Бразилія #Експансія #Франція #Об'єднані Арабські Емірати #Міністерство закордонних справ (Україна) #24 (телеканал) #Логіка #Сільське господарство #Шанхайська організація співробітництва #Доктор наук #Ханьська мова. #Центральна Азія #Йосип Сталін #Владивосток #Ван Ї (міністр у КНР)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Аренда житла в Польщі: де знайти вигідні пропозиції та на що слід звернути увагу -- Delo.ua
Цього року бізнесмени отримали доступ до кредитів на загальну суму ₴46,5 мільярда.
Розвиток міст України та питання сімейної політики стали ключовими аспектами Дня Ідей, що відбувся у Луцьку.
Теги