Рютте: НАТО повинно бути готовим до конфлікту, аби стримати агресію Росії та надати підтримку Україні (оновлено).

У 2014 році країни НАТО зобов'язалися виділяти не менше 2% свого валового внутрішнього продукту на військові потреби, і є ймовірність, що цей показник буде підвищено на наступному саміті Альянсу, який відбудеться в червні.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив, що Захід має уникати будь-яких проявів вразливості перед Росією та бути готовим до потенційних загроз, щоб запобігти новим агресивним діям з боку Москви.

Цю інформацію озвучив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє видання Welt.

Відповідаючи на питання про програш Заходу у війні в Україні, він підкреслив, що, хоча фронт рухається в неправильному напрямку, росія не досягає своїх цілей, і щодня втрачає від 1,000 до 1,500 людей. За словами Рютте, Україна не програє, і підтримка Заходу має бути спрямована на зміцнення її сил, щоб росія не змогла досягнути своїх амбіцій.

"Не можна бути наївними щодо путіна. Досить згадати події в Бучі, щоб усвідомити, що будь-яка мирна угода має бути надійною. Нам слід забезпечити, щоб росія не могла більше захоплювати навіть один сантиметр української землі", — підкреслив генеральний секретар НАТО.

Рютте також наголосив на необхідності зміцнення оборонних можливостей НАТО, зокрема шляхом підвищення витрат на оборону. Він підкреслив, що Німеччина, будучи найбільшою економікою в Європі, повинна взяти на себе більше зобов'язань у забезпеченні безпеки в регіоні, зокрема, збільшивши виробництво військової техніки. "Ми повинні бути готові до конфлікту – це найефективніший спосіб уникнути війни", – зазначив Рютте, закликаючи до більш рішучих дій у відповідь на загрози з боку як Росії, так і Китаю, який активно розвиває свої військові можливості.

Генеральний секретар НАТО висловив тривогу щодо того, що недостатня готовність до оборони може відкрити шлях до нових агресивних дій з боку Росії, подібно до того, що сталося в Україні. Він також зазначив, що всім країнам НАТО, включаючи США, необхідно активніше фінансувати посилення своїх оборонних можливостей, щоб забезпечити безпеку та стабільність на європейській території.

#НАТО #Європа #Економіка #Україна #Китай (регіон) #Німеччина #Західна Європа #Марк Рютте #Генеральний секретар НАТО #Країни-члени НАТО

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги