
Третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) поділився своїми думками про те, які кроки повинна вжити країна для досягнення перемоги у війні.
Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю журналістці ТСН Наталії Нагорній.
За словами Ющенка, ключовим аспектом для досягнення військової перемоги є поняття солідарності. Іншими словами, важливо знати, хто підтримує тебе, хто твої партнери у цій боротьбі.
Він підкреслив, що для українців здобути перемогу у симетричній війні з Росією надзвичайно складно, оскільки ми значно поступаємося за територією, ресурсами, чисельністю населення та іншими чинниками.
Отже, асиметрична війна є тим видом конфлікту, який, безсумнівно, слід вважати центральним елементом нашої стратегії. Асиметричною. У нас немає можливості поставити один військовий підрозділ проти іншого, бо наших сил значно менше. Проте завдяки технологічним досягненням ми здатні досягти перемоги, — зазначив третій президент.
За його оцінками, на стороні України в даний момент знаходяться 54 офіційних партнери. Під час Другої світової війни до складу антигітлерівської коаліції входило 53 держави.
Отже, можна стверджувати, що Україна має найбільший в історії солідарний ресурс, що був створений у боротьбі з ворогом. Як зазначив Ющенко, якщо говорити про потенціали, то всі наші союзники в цьому альянсі генерують близько 65% світового ВВП.
Він нагадав, що російський валовий продукт -- 1,7%. І риторично запитав, чи може 1,7% ВВП світу перемогти 60% ВВП світу.
"Мене викликає сумнів те, що ці країни безпосередньо не у війні. Вони дуже опосередковані союзники. Я розумію, що ми говоримо про економіку, але по них не летять ракети", -- відповіла Наталія Нагорна.
"Це слушна думка. Шлях до ефективної консолідації не є простим і швидким процесом. Йдеться про консолідацію, яка має на меті створення панєвропейського альянсу, що охоплює американські, західноєвропейські інтереси, і включає не лише військову та політичну сфери, але й економічну," -- зазначив Ющенко.
Він підкреслив, що протягом останніх чотирьох-п'яти місяців багато хто стурбовано спостерігав, як Сполучені Штати віддаляються від Європи, потрапляючи у стратегічну ізоляцію.
"В даний момент складається враження, що ці тривоги поступово відступають, адже формується така модель, в якій Україна починає виконувати свою унікальну і важливу роль у новій європейській політиці," -- зазначив Ющенко.
Раніше Віктор Ющенко розповів, як Путін перетворився на диктатора.
#Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Українці #Президент України #Північна та Південна Америка #Володимир Путін #Солдате! #Валовий внутрішній продукт #Західна Європа #Стратегія #Друга світова війна #Диктатор. #Віктор Ющенко #Телевізійна служба новин