Що Трамп планує для України і чи зможе він завершити конфлікт: аналіз західних медіа

Західні медіа активно формулюють свої припущення стосовно майбутнього розвитку конфлікту в Україні.

Дональд Трамп здобув перемогу на 60-х виборах президента Сполучених Штатів. Учора багато світових лідерів висловили свої привітання з цього приводу, тоді як в українських політичних колах реакція виявилася змішаною.

Попри те, чимало чиновників, як й українських, так і закордонних узялися прогнозувати, як може змінитися перебіг війни в Україні з приходом республіканця до влади у Сполучених штатах.

ТСН.ua підготував різноманітні варіанти стратегій, які висвітлюють західні медіа стосовно розвитку ситуації на фронті.

Консультанти Дональда Трампа запропонували кілька альтернативних варіантів для завершення конфлікту в Україні, повідомляє видання The Wall Street Journal.

Однією з таких пропозицій є відмова українців від інтеграції до НАТО. Це передбачає припинення бойових дій на лінії фронту та формування демілітаризованої зони протяжністю 800 миль (близько 1300 км).

За інформацією журналістів, наразі неясно, хто нестиме відповідальність за охорону згаданої території. Проте, вони підкреслюють, що Сполучені Штати не планують фінансувати миротворчу місію і не братимуть участі в її формуванні.

Один із консультантів нещодавно обраного президента зазначив, що Сполучені Штати можуть проводити тренування або надавати іншу допомогу, "але дуло зброї буде націлене на Європу".

"Ми не посилаємо американських чоловіків і жінок підтримувати мир в Україні. І ми не платимо за це. Примусьте поляків, німців, британців і французів робити це", -- сказав член команди Трампа.

Проте Сполучені Штати планують надати Україні військову допомогу, щоб запобігти можливій агресії з боку Росії в майбутньому.

План також передбачає залишити Росії приблизно 20% території України, які країна-агресор захопила.

Кіт Келлог і Фред Флейц, які раніше працювали у Білому домі Трампа, пропонують припинити постачання зброї Києву доти, доки Україна не погодиться на мирні переговори з РФ.

"Україна має можливість відновити контроль над втраченими територіями, проте для цього їй потрібно зосередитися на дипломатичних переговорах", - зазначає WSJ.

Протягом тривалого періоду Україна та її партнери з НАТО шукали позитивні аспекти в потенційній перемозі Трампа. Аналізувалися різні варіанти: від "суворого союзника" до "експерта в переговорах", здатного досягти прийнятного миру. Однак, як зазначає матеріал CNN, це виявилося лише ілюзією, яка не виправдала сподівань.

У разі, якщо новий президент США сформує ворожу адміністрацію, це може призвести до зупинки військової допомоги Україні. В такому контексті серйозною небезпекою став би зниження морального духу українських військових. Вони вже не раз підкреслювали, що без підтримки з боку США їм буде важко утримувати свої позиції.

Особливо тривожним для українців є новий підхід адміністрації Трампа, який стверджує: "не варто побоюватися Росії, адже вона не є істотною загрозою".

Згідно з інформацією CNN, це може виявитися найбільш значущою перемогою для Путіна та найсерйознішою поразкою для Заходу, що спростує висновки, отримані за два роки війни, які продемонстрували реальну загрозу російської агресії.

Після перемоги Трампа, курс Вашингтону, ймовірно, зазнає змін. Однак наразі важко передбачити, в якому напрямку ці зміни відбудуться, зазначає видання The New York Times.

Відзначається, що "Трамп демонструє скептицизм, а іноді навіть відверту неприязнь до пропозиції продовжити підтримку Україні з боку США. Він також запевняв, що здатен завершити війну за добу, не уточнюючи, яким чином це планує зробити. У зв'язку з цим у Києві виникає тривога, що Трамп може чинити тиск на Україну з метою укладення угоди, яка буде вигідна лише йому".

Як заявили аналітики Королівського інституту об'єднаних служб, бажання Трампа досягти швидкої мирної угоди між Україною та Росією не віщує нічого доброго.

За інформацією анонімних дипломатичних джерел, чутливі багатосторонні переговори з питання миру в Україні ведуться протягом кількох останніх місяців. Вплив повернення Трампа на ці процеси залишається поки що невизначеним.

Перед інавгурацією Дональд Трамп може ініціювати закулісні переговори з Росією, в результаті яких Україні буде запропоновано проект угоди, щодо якого вона матиме право вирішувати, погоджуватися чи ні. Таку думку висловив аналітик Atlantic Council Пітер Дікінсон в інтерв’ю для LIGA.net.

В результаті цих переговорів Україні буде запропоновано проект угоди, який вона матиме можливість прийняти або відхилити. Якщо ж буде ухвалене рішення про відмову, США можуть зупинити свою підтримку Києва, вважає експерт.

Альтернативний варіант розвитку подій може полягати в тому, що Трамп намагатиметься відкрито підтримати Україну, аби закласти підґрунтя для успішних переговорів: адже йому вигідно, щоб Київ мав можливість вести діалог з позиції сили.

Британський історик і журналіст Оуен Метьюз у своїй статті для The Spectator розповів, що перемога головного республіканця на виборах передбачає початок кінця війни в Україні ‒ і, ймовірно, залишить Путіну контроль над більшою частиною або навіть всією територією, яку він захопив за майже три роки.

"Для багатьох українців такий результат стане зрадою їхньої боротьби, ударом у спину з боку Заходу, який посіє десятиліття гніву і обурення. Однак для інших швидке завершення конфлікту, перш ніж буде втрачено ще більше землі і загинуть десятки тисяч молодих українців, є найкращою надією на порятунок для гідного майбутнього їхньої країни, перш ніж їхня інфраструктура, економіка і ціле покоління будуть повністю знищені", ‒ пише оглядач.

Оуен Метьюз висловлює думку, що таємні перемови між Росією та Україною, які, як стверджують, проходять у Катарі щодо зупинки взаємних атак на енергетичну інфраструктуру, можуть не принести бажаних результатів.

На думку британського історика, удари Росії можуть перетворити великі населені пункти та селища на місця, що фактично не підходять для проживання в зимовий період. Цей розвиток подій відбувається на фоні посилення російської агресії в Донецькій області, що в перспективі може призвести до оточення Харкова.

Нагадуємо, що Дональд Трамп, ймовірно, буде намагатися досягти угоди про припинення вогню на актуальній лінії фронту.

#НАТО #Дональд Трамп #CNN #Катар #Європа #Росія #Україна #Київ #Українці #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Республіканська партія (США) #Інфраструктура #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Журналіст #Західна Європа #Французький народ #Поляки #Білий дім #Лінія фронту #The New York Times #Сполучені Штати #Німці #Агресивна війна #Дипломат #The Wall Street Journal #Наступальні (військові) #Харків #Оточення #Історія #Атлантична рада #Донецька область #Мир у Ризі #"Спостерігач #Інавгурація

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги