Відповідно до звіту Національного банку України, ймовірність швидкого завершення активних бойових дій становить не більше 15%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (січень 2025 року).

"Одночасно існує ймовірність, що зусилля глобальної спільноти, спрямовані на укладення угод для забезпечення справедливого і стійкого миру в Україні, можуть бути реалізовані в найближчому майбутньому", - зазначили в НБУ.

Національний банк України не надає прогнозів стосовно тривалості конфлікту, проте аналізує економічні ризики.

Sure! Here’s a unique version of the text you provided: "bank dot gov dot ua"

Центробанк оцінює як низьку ймовірність швидкої реалізації масштабного плану відбудови України (менше 15%). Така ж вирогідність швидкого відновлення пошкодженої інфраструктури та пришвидшення євроінтеграційних процесів.

Натомість як висока (25-50%) оцінюється ймовірність таких процесів:

"На думку НБУ, протягом прогнозованого періоду очікується поступове відновлення економічних умов, однак основною загрозою для цього прогнозу залишається хід повномасштабної війни", - зазначається в Інфляційному звіті.

Як зазначається в документі, інтенсивність і масштаб війни та пов'язані з цим втрати економічного потенціалу обмежують можливості швидкого відновлення економіки й одночасно ускладнюють завдання з наближення інфляції до цілі.

Основним ризиком для прогнозів відновлення економіки до звичайних умов функціонування є тривалість та характер війни. У Національному банку України зазначили, що військові ризики для країни залишаються актуальними на фоні глобальної геополітичної напруженості.

#Інфляція #Національний банк України #Економіка #РБК-Україна #Інфраструктура #Геополітика

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги