
Торгова війна, ініційована президентом США Дональдом Трампом, стала справжньою "битвою одного проти всіх". Взаємні мита, запроваджені Білим домом, завдали удару по Китаю, підвищуючи тарифи на 34 відсотки. За всього лише 10 тижнів з моменту вступу Трампа на посаду, нові митні збори на експорт з Народної Республіки зросли на 54 відсотки.
Згідно з інформацією Reuters, "деякі держави опинилися в більш скрутному становищі в порівнянні з іншими, проте Вашингтон фактично об'єднав усю Азію під одним тарифним режимом".
Японія отримує 24%-вий збір, незважаючи на свою роль геополітичного стрижня Америки в регіоні та величезні іноземні інвестиції таких гігантів, як SoftBank); численні військові бази США в Південній Кореї не допомогли їй уникнути зниження на 26%; і ні життєво важлива роль Тайваню в постачанні напівпровідників для титанів Кремнієвої долини, ні обіцянка Taiwan Semiconductor Manufacturing інвестувати в американське виробництво мікросхем, не запобігли підвищенню на 32%.
Цей крок також підриває стратегію "Китай плюс один", яку впровадили країни, такі як В'єтнам. Тепер ця країна стикається з тарифами, що досягають 46%, які майже дорівнюють тарифам другої найбільшої економіки світу, оскільки вона реекспортує готову продукцію до США. Це негативно вплине на китайських експортерів, які зросли завдяки перенаправленню товарів через Південно-Східну Азію та інвестували в заводи в цьому регіоні.
Автор зазначає: "Це може відкрити нові перспективи для Індії, яка прагне зміцнити свій виробничий сектор. Південноазіатська країна має перевагу у вигляді нижчого тарифу в 27%, а її високі бар'єри для китайських інвестицій можуть зрештою підвищити її привабливість як вигідної бази для постачань у США. Проте, більшість світових компаній навряд чи змінять свої ланцюги поставок, поки не стане очевидною більша стабільність у торговельній політиці. Оптимісти можуть сподіватися на те, що учасники зможуть досягти угоди принаймні про часткове скасування тарифів до їх впровадження 9 квітня або в наступні місяці. Однак тарифи США за епохи Трампа виявляються надзвичайно стійкими, а умови, викладені в президентському указі, які вимагають значної капітуляції в питаннях торгівлі та безпеки, роблять успішні переговори менш імовірними".
"Усе це, схоже, грає на руку Китаю, оскільки Пекін прагне закріпити свою зростаючу роль як регіонального гегемона і непримиренного прихильника вільної торгівлі порівняно з Америкою Трампа, гігантським ринком, який практично неможливо замінити. Однак протидія Пекіна торговельним бар'єрам йде пліч-о-пліч з його потребою підтримувати свій життєво важливий експортний сектор у робочому стані, щоб запобігти зростанню безробіття і ще більшому гальмуванню млявого зростання.
Інші регіони Азії можуть опинитися під натиском потужного потоку дешевих китайських імпортних товарів, які загрожують місцевим виробництвам, ставлячи перед вибором запроваджувати власні протекціоністські торгові бар'єри. На фондових ринках регіону спостерігалося падіння 3 квітня, коли японський індекс Topix (.TOPX) втратив 3%, адже інвестори намагалися осмислити як негайні, так і довгострокові наслідки цієї ситуації. Сумна реальність полягає в тому, що в Азії немає надійного укриття, і буря вже розпочалася, - зазначається у статті.
Раніше з’являлася інформація, що американський президент Дональд Трамп анонсував запровадження мит на товари з більшості країн світу.
Президент Сполучених Штатів ввів мито в розмірі не менше 10% на більшість товарів, що імпортуються до країни, а також встановив ще вищі тарифи для десятків країн, які мають найбільші торговельні дефіцити в стосунках зі США.
США стягуватимуть із країн Європейського союзу тарифи в розмірі 20%, із В'єтнаму -- 46%, Тайваню -- 32%, із Японії - 24%, із Південної Кореї - 25%, із Таїланду -- 36%, зі Швейцарії - 31%, з Індонезії - 32%, із Малайзії - 24%, із Камбоджі - 49%, із Великої Британії - 10% та з ПАР -- 30%.
Щодо Росії та Білорусі нові тарифи не були введені. США оголосили, що не застосовують мита на імпорт з цих країн, адже товари з Росії та Білорусі не постачаються на американський ринок.
Новий тариф для України становитиме 10% - мінімальна базова ставка.
Таке ж оподаткування застосовується до товарів з Австралії, Великої Британії, Бразилії та інших країн. Мита набудуть чинності 9 квітня 2024 року.
З 5 квітня всі держави-імпортери будуть зобов'язані сплачувати мінімальний основний тариф.
10-відсоткову ставку додаватимуть до вже наявних тарифів на товари з окремих країн. Для Китаю загальний тариф становитиме 44% (34% + 10%). Для ЄС -- 30% (20% + 10%).
Також, Сполучені Штати запровадили 25% тариф на імпорт автомобілів та запчастин. Цей тариф на автомобілі набрав чинності о 00:01 3 квітня (за східним часом).
З 00:01 3 травня почало діяти 25% мито на автомобільні запчастини.
Перелік оподатковуваних товарів включає:
Міністерство торгівлі протягом 90 днів розробить процедуру для розширення списку. Транспортні засоби, що відповідають вимогам USMCA, отримають часткове звільнення.
Щоб збільшити свої повноваження в сфері митного регулювання, Трамп проголосив надзвичайний економічний стан у Сполучених Штатах.
ЗМІ повідомляють, що Європейський Союз активно розробляє термінові стратегії для пом'якшення наслідків, викликаних введенням тарифів Трампом.
#Дональд Трамп #Reuters #Податок #Європейський Союз #Росія #Економіка #Імпорт #Президент (державна посада) #Товари #Інвестор #Інвестиції #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Експорт #Машина. #Безробіття #Вашингтон, округ Колумбія #Японія #Індія #Білий дім #Південна Корея #Пекін #Геополітика #Сполучені Штати #Білорусь #Індонезія #Протекціонізм #Азія #Малайзія #TSMC #В'єтнам #Тайвань #Мито (податок) #Південна Африка #Шторм #Гавань #Таїланд #Надзвичайний стан #Камбоджа #SoftBank Group