
США раптово переглянули свою позицію стосовно конфлікту в Україні, рішуче критикуючи "безперервну жорстокість війни Росії проти України" у спільній заяві, що була оприлюднена після саміту міністрів фінансів G7, що проходив у канадському Банфі.
Заява відзначає суттєвий поворот у політиці адміністрації Дональда Трампа, яка до цього часу уникала прямого звинувачення Москви у розв'язанні війни, повідомляє The Telegraph.
"Ми засуджуємо продовження жорстокої війни Росії проти України та висловлюємо свою повагу величезній стійкості українського народу та економіки", - сказано у заяві, яку підтримали міністри фінансів G7, включно з міністром фінансів США Скоттом Бессентом.
Уперше з часу обрання Трампа Білий дім використав риторику, характерну для європейських союзників. У документі підкреслюється, що "G7 твердо підтримує Україну в її прагненні захистити територіальну цілісність, суверенітет, незалежність та право на існування", а також у досягненні справедливого й стійкого миру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США прагнуть, аби Росія виключила Мединського з переговорної групи - ЗМІ
Цей крок Вашингтона є різким контрастом до попередніх заяв, у яких війну називали "кризою", а запропоновані мирні ініціативи передбачали поступки України на користь Росії.
Європейські союзники, які нещодавно почали сумніватися в можливостях США виконувати функцію посередника, з радістю зустріли оновлену риторику. Один з високопрофесійних представників у Брюсселі охарактеризував цю зміну тону як обнадійливий сигнал.
Крім того, позиція США була підкріплена спільною обіцянкою країн G7 посилити санкційний тиск. У разі подальшої затримки з боку Кремля щодо припинення бойових дій, союзники розглядатимуть нові обмеження.
"Якщо припинення вогню не буде досягнуто, ми залишаємо за собою право розглядати всі варіанти посилення тиску, зокрема шляхом розширення санкцій", - наголошується у заяві.
В той же час, незважаючи на те, що офіційна позиція Трампа виглядає більш жорсткою, його союзники виявили розчарування після нещодавньої телефонної бесіди з Володимиром Путіним. У цій розмові він уникнув чітких попереджень і навіть закликав до посилення торгових відносин з Росією. Це викликало сумніви щодо щирості нової політики.
Попри це, Велика Британія, Франція, Німеччина, Польща та Україна висловили підтримку нового підходу США, погоджуючись на важливість рішучої відповіді у випадку подальших агресивних дій з боку Москви.
У відповідь ЄС та Велика Британія вже оголосили про підготовку нових санкцій, а країни G7 погодилися на заморожування російських активів і можливість впровадження нових обмежувальних заходів.
#Дональд Трамп #Канада #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Москва #Брюссель #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Польща #Німеччина #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Білий дім #Агресивна війна #Франція #Бойові дії #Суверенітет #The Daily Telegraph #Торгівля #Територіальна цілісність