
Європейська комісія звернулася до Суду Європейського Союзу з позовом, в якому закликала припинити програму видачі "золотих паспортів" на Мальті.
Програма фактично дозволяла заможним іноземцям купувати громадянство за інвестиції близько 1 мільйона євро в економіку острова. А отримання паспорта Мальти автоматично відкривало для них можливість жити і працювати у будь-якій країні ЄС.
Суд ухвалив, що ця практика є порушенням законодавства Європейського Союзу, отже, Мальта зобов'язана припинити її подальше існування.
У своєму рішенні Суд Європейського Союзу підкреслив, що, хоча країни-члени мають право визначати порядок надання та анулювання громадянства, мальтійська програма ставить під загрозу принцип взаємної довіри серед держав блоку.
Держава-член не має права надавати своє громадянство, і відповідно, громадянство ЄС, в обмін на певні фінансові внески або інвестиції. Це, по суті, перетворює процес отримання громадянства на звичайну комерційну угоду, що зазначено в рішенні суду.
"Така практика не дозволяє сформувати необхідні зв'язки солідарності й добросовісності між державою та її громадянами, а також підриває взаємну довіру між державами-членами", - зазначив суд.
Варто зазначити, що Мальта раніше не раз підкреслювала, що її трактування європейського законодавства щодо громадянства є вірним. Після початку війни в Україні країна призупинила програму "золотих паспортів" для громадян Російської Федерації та Білорусі, але при цьому продовжила надавати громадянство особам з інших національностей.
#золото #Європейський Союз #Економіка #Інвестиції #Європейська комісія #Євро #Законодавство #Білорусь #Паспорт #Торгівля #Мальта