Конфлікт між Китаєм і США може призвести до війни, вважає Ставрідіс.

Конфлікт між Китаєм і Сполученими Штатами може перейти в стадію збройного протистояння.

Цю інформацію підтверджують п’ять ключових показників, за якими слід уважно стежити, зазначає колишній верховний головнокомандувач НАТО, адмірал ВМС США у відставці Джеймс Ставрідіс у своїй статті для Bloomberg.

Читайте також: Конфлікт з Трампом: Пекін знизив курс юаня до рекордно низького рівня.

"Спостерігаючи за Тихим океаном, я помічаю п’ять жовтих попереджувальних лампочок, що миготять. За ними варто пильно стежити, адже незабаром вони можуть змінити колір на червоний," - розповідає Ставрідіс.

Кібернетичні атаки

Китай дедалі активніше завдає ударів по критично важливій інфраструктурі Сполучених Штатів, використовуючи свої розвинені наступальні технології. Найбільш відомою з цих програм є Volt Typhoon. Інша ініціатива з Пекіна, відома як Salt Typhoon, націлена на американські телекомунікації. Це свідчить не лише про здатність Китаю вести складну кібервійну, але й про його готовність до цього.

Тиск авіації на Тайвань

Спостереження за вторгненнями в зону ідентифікації протиповітряної оборони Тайваню може слугувати важливим індикатором прогресивної військової тактики Китаю в контексті захоплення "відмовленої провінції". У минулому році було зафіксовано понад три тисячі подібних випадків, що майже вдвічі перевищує кількість інцидентів у 2023 році.

Дії в Південнокитайському морі

Претензії Китаю на величезні води, що займають майже половину території континентальних штатів США, частково базуються на історичних мандрівках китайського адмірала Чжен Хе в 15 столітті. Ці заяви були розглянуті міжнародними судами та відкинуті. Незважаючи на це, Китай продовжує вжити ряд морських заходів, включаючи будівництво щонайменше семи штучних островів, які служать базами для його зростаючого військово-морського флоту. Це є яскравим сигналом про можливий конфлікт.

Китайське військово-морське будівництво

Китай з вражаючою швидкістю розвиває свій військовий флот, щорічно створюючи від 20 до 30 нових кораблів. На сьогоднішній день кількість бойових суден у китайському флоті перевищує американську, становлячи понад 360 одиниць, тоді як у Сполучених Штатах їх налічується близько 300. Китай має амбітні плани досягти кількості в понад 400 військових кораблів.

"Щоб отримати уявлення про справжні наміри Пекіна щодо значних бойових дій, стежте за обсягами виробництва на його верфях", - радить Ставрідіс.

Торгові та тарифні суперечки.

Найбільш тривожним індикатором є той, що вже знаходиться в застосуванні: це рівень та обсяги мит, які встановлюють кожна з сторін.

В даний час Китай розпочав обмеження на експорт багатьох рідкоземельних елементів та стратегічно важливих мінералів, у видобутку яких він фактично займає монопольну позицію. Крім того, не менш важливим є і контроль за нафтовою переробкою. Застосування мит з боку США може завдати миттєвої та серйозної шкоди китайській економіці, проте реакція Китаю стане п'ятим визначальним фактором у наближенні конфлікту.

"Ми повинні уважно спостерігати за цими п'ятьма критичними сигналами - кібератаками, можливим вторгненням на Тайвань, ситуацією в Південно-Китайському морі, розширенням військово-морського флоту Китаю та наростанням торговельних конфліктів. Адже якщо ці сигнали спалахнуть червоним, наслідки можуть бути катастрофічними для всього світу," - зазначає Ставрідіс.

#НАТО #Дональд Трамп #вода #Економіка #Китай (регіон) #Пекін #Авіація #Сполучені Штати #Тихий океан #Телекомунікації #Бойові дії #Верховний головнокомандувач #Торгівля #Південно-Китайське море #Корабель #Протиповітряна оборона #Тайвань #Суднобудівний завод #Адмірале. #Юань Женьміньбі #Військовий корабель #Монополія #Військово-морські сили США #Військова стратегія #Військово-морський флот #Чжен Хе

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зростання цін на хліб у Києві: які нові висоти досягли тарифи?
Бізнес-новини тижня. Болгарія відмовилася від продажу обладнання для атомних електростанцій, суд наклав арешт на території Полохівського родовища, а підприємці звертаються до детективних служб.
Європейський Союз планує вжити суворих заходів щодо Угорщини, і це викликає питання: яке відношення має до цього Україна?
Теги