Торгова конфронтація між Трампом та Сі еволюціонує, перетворюючись із запровадження мит на тривале суперництво.

Сполучені Штати та Китай, які є провідними економічними потугами планети, досягли важливого переломного моменту. Торгова конфронтація між президентом Дональдом Трампом і лідером КНР Сі Цзіньпіном перетворилася на щось більше, ніж просто питання тарифів; вона стала складовою частиною більш обширної стратегії тиску та суперечностей. Взаємини в економічній сфері між США і Китаєм опинилися в найгострішій кризі за останні десять років.

Президент Дональд Трамп різко посилив тарифну політику щодо Пекіна, довівши мита на китайські товари до 145%. Китай відповів дзеркальними заходами - тарифи на американські товари тепер досягають 125%. Протистояння двох наддержав переходить у стадію "економічного розриву", загрожуючи стабільності глобального ринку, що загрожує глобальними наслідками і навіть ризиками військового конфлікту.

Поки Трамп усуває з мит популярні продукти, такі як iPhone, він також посилює тиск, звужуючи дипломатичні зв'язки.

Зусилля Китаю налагодити діалог, включаючи неформальні візити екс-посла Цуй Тянькая, не дали бажаних результатів. Трамп різко зупинив всі переговори, оголосивши в соцмережі Truth Social про припинення зв'язків з Пекіном.

Відсутність діалогу збільшує ризики. Пекін підкреслює, що не піддасться тиску, в той час як у Китаї відзначають розчарування агресивною стратегією Трампа на початку його каденції, зокрема використанням питання фентанілу як обґрунтування для введення мит.

Вашингтон орієнтується на створення коаліції з партнерами, залишаючи Китай осторонь нових торгових угод. Міністр фінансів США Скотт Бессент підкреслив, що КНР "втратить у пропорційній війні", а адміністрація президента сподівається на підтримку більше 75 держав для обмеження "транзитної торгівлі" з Китаєм.

Китай, у свою чергу, готується до довгострокового економічного протистояння. Китайська влада розробила заздалегідь підготовлені заходи у відповідь - від точкових мит до обмежень для американських компаній.

Економічні аналітики звертають увагу на ймовірність рецесії як у Сполучених Штатах, так і в Китаї. Компанія Goldman Sachs скоригувала свій прогноз зростання валового внутрішнього продукту Китаю до 4%. Також Дональд Трамп визнав, що економіка США стикається з "тимчасовими складнощами".

Ситуація може вийти за межі торгівлі: посилюється напруженість навколо Тайваню, і зберігається ризик, що торгова війна переросте в ширший геополітичний конфлікт.

Нагадаємо, що кілька днів тому Дональд Трамп висловив сподівання отримати дзвінок від Сі Цзіньпіна, підкресливши, що ініціатива має виходити від китайського лідера. Проте, наразі Сі не виявляє намірів розпочати переговори. У спілкуванні з радниками Трамп підкреслив, що саме Китай має зробити перший крок у напрямку деескалації ситуації, оскільки, на думку адміністрації Білого дому, рішення про нові заходи та подальший розвиток торговельної війни було ухвалене саме в Пекіні. У Вашингтоні вважають, що Китай обрав більш агресивний підхід у торгових відносинах і тепер має взяти на себе відповідальність за відновлення діалогу.

Неймовірна торговельна конфлікт між двома світовими економічними гігантами стрімко розвивається, і кожна з держав очікує, хто ж першим ініціює кроки для вирішення цієї проблеми.

#Дональд Трамп #Китай #Goldman Sachs #Економіка #Товари #Китай (регіон) #Вашингтон, округ Колумбія #Валовий внутрішній продукт #Стратегія #Білий дім #Пекін #Збройний конфлікт #Сі Цзіньпін #Торгівля #Наддержава #Тайвань #Мито (податок) #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Рецесія #Президент Китаю

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Вікно можливостей: як відновити довіру між аграрним сектором України та Польщі за допомогою сучасних технологій управління вантажопотоками.
Україна просувається до європейських стандартів захисту депозитів, встановлюючи їх на рівні €100 тисяч.
"Це не остаточний етап": Стефанішина про дискусії зі США щодо корисних ресурсів.
Теги