Торговельний конфлікт набирає обертів: Китай відповів на митні заходи Трампа, наклавши тарифи на ключові сектора американського експорту.

Китай запровадив 15% мита на вугілля та зріджений природний газ (СПГ) з США, а також 10% на нафту та сільськогосподарську техніку, реагуючи на 10-відсоткові мита, введені американською стороною. Пекін намагається знайти шляхи для переговорів, щоб запобігти подальшій ескалації суперечностей і повернутися до торгових угод, укладених у 2020 році.

The Wall Street Journal повідомляє, що комітет тарифікації та класифікації при Державній раді Китаю ухвалив відповідне рішення. Це стало реакцією на введення американською владою 10% мит на китайські товари, які почали діяти з 4 лютого 2025 року.

"Одностороннє введення тарифів з боку США суттєво порушує правила Світової організації торгівлі (СОТ) і не тільки не допомагає у вирішенні внутрішніх проблем, але й шкодить здоровій економічній та торговельній співпраці між Китаєм і США", - йдеться у заяві китайського уряду. Це рішення стало складовою частиною зростання торговельної напруги між двома найбільшими економіками світу.

Раніше президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав указ, який передбачав запровадження мит на імпорт із Китаю, Мексики та Канади. Він обґрунтував це рішення необхідністю протидії нелегальній міграції та контрабанді, зокрема наркотиків, таких як фентаніл, що надходять з Китаю. Щорічний експорт китайських товарів до США перевищує 400 мільярдів доларів, причому значна частина з них вже підлягає митному оподаткуванню в розмірі 10% і 25%.

У відповідь на нові обмеження з боку Вашингтона Пекін запроваджує свої заходи, щоб захистити власну економіку та стимулювати внутрішній ринок. Китай заявив про намір подати позов до СОТ, оскільки вважає дії США незаконними та такими, що суперечать міжнародним торговельним нормам. Міністерство закордонних справ Китаю також наголосило, що Пекін веде одну з найжорсткіших у світі політик боротьби з наркотиками, а поширення фентанілу - це передусім внутрішня проблема США.

Сам Трамп напередодні заявив, що планує зателефонувати голові КНР Сі Цзіньпіну, щоб обговорити можливу відстрочку набрання чинності митами. "Якщо ми не зможемо укласти угоду з Китаєм, мита будуть дуже, дуже значними", - пригрозив також Трамп.

Уряд Китаю, прагнучи уникнути великої торгової війни, висловив бажання вести переговори для оновлення торгових угод між державами. За інформацією WSJ, Пекін має намір відновити угоду першого етапу, підписану у 2020 році під час першого терміну президентства Трампа.

У той час Китай погодився підвищити імпорт американських товарів на $200 мільярдів протягом двох років з метою зменшення торгового дефіциту США з Китаєм. Але через пандемію COVID-19 ці угоди не були реалізовані. Крім того, Китай виявив готовність зробити певні компроміси:

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, прем'єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що запровадження президентом США Дональдом Трампом мита у розмірі 25% на канадські товари, які мали набути чинності у вівторок, 4 лютого, призупиниться як мінімум на 30 днів. Він розповів, про що домовились з очільником Білого дому.

#Дональд Трамп #Китай #Канада #контрабанда #Природний газ #Нафта #Економіка #Імпорт #Президент (державна посада) #Товари #Китай (регіон) #Експорт #Політик #Долар #Вашингтон, округ Колумбія #Прем'єр-міністр #Міграція населення #Пекін #Дефіцитні видатки #The Wall Street Journal #Міністерство закордонних справ (Україна) #Коронавірус #Мексика #Світова організація торгівлі #Торгівля #Вугілля #Наркотики #Мито (податок) #Джастін Трюдо

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Українцям пояснили, в якій валюті оптимально зберігати свої заощадження: які тенденції спостерігаються на фінансовому ринку.
"Це була фінансова допомога": Зеленський заперечує існування боргу України перед Сполученими Штатами.
Росія вклала всі свої накопичення, які були зібрані за час президентства Путіна, на ведення війни, заявив керівник зовнішньої розвідки.
Теги