Трамп висловився про те, що не прагне до зниження ринків, однак охарактеризував введення мит як "ліки".

Президент США Дональд Трамп зазначив, що нововведені ним мита, які стали причиною зниження фондових ринків, виконують роль "ліків" для економіки країни.

"Я не бажаю, щоб щось руйнувалося. Проте інколи потрібно вжити ліки, щоб щось виправити," - сказав він журналістам на борту літака Air Force One.

Президент Сполучених Штатів повідомив, що провів зустрічі з представниками європейських, азійських та інших країн, які намагаються переконати його зменшити митні ставки та "мають намір досягти угоди".

Відповідаючи на запит щодо потенційного скасування мит з Європейським Союзом, Трамп висловив думку, що європейські нації "заробили на нас чималі статки", і підкреслив, що угоди з ними не відбудуться, поки вони не почнуть "виплачувати нам значні суми щорічно".

Після оголошення Трампа про запровадження нових мит фондові ринки перейшли у падіння. На відкритті торгів на Токійській фондовій біржі спостерігалося просідання котирувань, інвестори побоюються можливої рецесії через ситуацію з митами США, повідомляє The Guardian. Індекс Nikkei 225 у перші хвилини після відкриття сесії втратив 8,8%. Це перше падіння з жовтня 2023 року, пише газета. Японський індекс TOPIX також знизився більш як на 8%.

Індекс корейського фондового ринку KOSPI з початку торгів знизився більш ніж на 5%, що призвело до призупинення торгівлі.

Китайські біржі приєдналися до падіння фондових ринків в Азії. Ключовий індекс Гонконгської фондової біржі HSI втратив понад 9%, пише Bloomberg. Індекс шанхайської біржі SSE Composite Index просів на 6%, тайванський TAIEX - на 9,6%.

Індекс австралійської біржі S&P/ASX 200 у перші хвилини торгів показав падіння цінних паперів приблизно на 6,4%.

2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження нових торгових мит для більшості своїх міжнародних партнерів. Зокрема, імпорт товарів з країн Європейського Союзу тепер підлягає 20% мита. Для Великої Британії ставка становитиме 10%, а для ряду інших країн митні збори можуть досягати 40% і навіть більше.

Міністерство фінансів Китаю у відповідь оголосило про запровадження додаткових мит у розмірі 34% на всі американські товари й обмеження на експорт деяких рідкісноземельних металів.

У Євросоюзі заявили про підготовку заходів у відповідь. За словами голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, рішення президента США стане ударом по бізнесу і споживачах у всьому світі.

#Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Товари #Інвестор #Бізнес #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Міністерство фінансів (Україна) #Експорт #Газета. #Bloomberg L.P. #Південна Корея #Азія #Безпека (фінанси) #Австралія #Фондовий ринок #Біржа (організований ринок) #Тайвань #Мито (податок) #Гардіан #Рецесія #S&P Global Ratings #Токійська фондова біржа #Nikkei 225

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Трамп висловився про те, що не прагне до зниження ринків, однак охарактеризував введення мит як "ліки".
"Недоречна пропозиція": понад 60% американців виступають проти намірів Трампа щодо Канади та Гренландії.
Ціна на великодній кошик: експерти проаналізували витрати.
Теги