
Збільшення військової допомоги Україні, скорочення економічних можливостей Росії через повну відмову від російських енергетичних ресурсів, а також прискорення інтеграції України до Європейського Союзу можуть стати запорукою тривалого миру. Ці ідеї були обговорені під час двогодинних дебатів на тему "Підтримка ЄС справедливого, сталого та всебічного миру в Україні", які відбулися в середу, 7 травня, у Європейському парламенті в Страсбурзі.
Те, як завершиться конфлікт в Україні, визначить обличчя європейського континенту для майбутніх поколінь. Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії, під час дебатів підкреслила, що "погані угоди" щодо миру можуть спонукати Росію до нових агресивних дій. "Наше завдання полягає в тому, щоб підтримати Україну в зміцненні її позицій для протидії агресії Путіна та ведення мирних переговорів на власних умовах", - зазначила вона. За її словами, ЄС вже надав Україні військову підтримку на суму 50 мільярдів євро, але тепер "нам потрібно перейти від моделі допомоги до моделі інтеграції наших оборонних промисловостей" та розміщувати замовлення на оборону безпосередньо на українських підприємствах.
У Європейській комісії вважають, що доходи від продажу нафти та газу є головним джерелом фінансування війни в Україні. "З метою забезпечення нашої безпеки необхідно зупинити фінансування військових дій Путіна, а для цього ми мусимо припинити витрати мільярдів на купівлю російських енергоресурсів", - зазначила Урсула фон дер Ляєн. Вона також повідомила, що на початку війни Європейський Союз витрачав 12 мільярдів євро щомісяця на закупівлю викопного пального з Росії, але наразі ця сума зменшилася до 1,8 мільярда євро на місяць.
Читайте також: Чи зможе Європейський Союз відмовитися від російського газу?
Вона застерегла євродепутатів політичних сил, які виступають за те, щоб Європа знову поновила поставки російських енергоносіїв. "Це буде помилка історичного масштабу, і ми ніколи не дозволимо, щоб це сталося", - заявила очільниця Єврокомісії. Вона також повідомила, що серед нових заходів, спрямованих на скорочення енергозалежності ЄС від Росії, котрі пропонує Єврокомісія, - заборона на нові енергетичні угоди з РФ та спотові контракти до кінця 2025, заборона купівлі російського газу, що надходить до ЄС як по трубопроводах, так і у формі скрапленого газу (СПГ) до кінця 2027 року, а також жорсткіші заходи контролю за російським "тіньовим флотом". "Ера російського викопного палива в Європі наближається до завершення", - зазначила фон дер Ляєн.
Голова Єврокомісії висловила впевненість, що найміцнішою гарантією безпеки для України є її членство в Європейському Союзі. "Ми активно співпрацюємо з Україною, щоб розпочати перший етап переговорів щодо вступу та запустити всі етапи в 2025 році", - зазначила вона, закликавши "прийняти Україну до нашого об’єднання".
Солідарність з позицією Єврокомісії висловили представники більшості політичних груп Європарламенту. "Ми підтримуємо Україну в її прагненні до припинення вогню та справедливого та сталого миру. Ми підтримуємо Україну в її прагненні вступити до ЄС. Між цією короткостроковою метою та довгостроковими цілями ми підтримуємо Україну цивільним та військовим обладнанням та досвідом, поки вона невпинно працює над модернізацією власного виробництва зброї", - заявив німецький євродепутат від фракції Європейської народної партії Міхаель Ґалер (Michael Gahler).
Французький євродепутат від групи соціалістів Рафаель Глюксман розкритикував представників ультраправих та -лівих сил у ЄП, які вважають, що Україна має погодитися на територіальні поступки Росії та припинити боротьбу. "Білий прапор, про який ви говорите, - це не прапор миру, це прапор державної зради. Він принесе війну, руйнування та кінець європейського проєкту. Сподіватися обміняти мир на територію - це одночасно безчестя та ілюзія", - завив політик.
Тільки повага до суверенітету та територіальної цілісності держав здатна забезпечити мир у сучасній Європі, вважає представниця ліберальної групи, німецька євродепутатка Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн. "Справедливий мир передбачає, що Україна має стати частиною цього парламенту. Її відновлення повинно бути здійснене, зокрема, за рахунок коштів Росії, щоб росіяни зрозуміли масштаби руйнувань, які відбуваються сьогодні", — зазначила вона.
#Природний газ #Нафта #Паливо #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Київ #Європейський парламент #Європейська комісія #Євро #Німеччина #Росіяни #Політик #Володимир Путін #Трубопровід #Лібералізм #Парламент #Ультраправа політика #Суверенітет #Логіка #Соціалізм #Урсула фон дер Ляєн #Німецька мова #Європейська народна партія #Ліва політика #Солідарність (польська профспілка) #Зрада. #Страсбург