
Під час торгової війни, ініційованої Трампом, Китай проявив себе як гідний суперник для Сполучених Штатів і зміг успішно відстояти свої національні інтереси.
Таку думку висловив експерт Української асоціації китаєзнавців, доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету "Києво-Могилянська академія" Дмитро Єфремов в етері Еспресо.
"Сполученим Штатам з Китаєм не вдалося зіграти в ту гру, в яку вони грали з іншими країнами, меншими за розмірами їхніх економіки та економічного торговельного потенціалу. Китай по суті виявився рівним Сполученим Штатам суперником. Він зумів захистити свої національні інтереси. Загалом переговори тривають, вони були винесені в окремий трек. І як вони будуть завершені, поки ще незрозуміло. Але Китай продемонстрував свою резистентність. Свою готовність тримати удар і готовність до ескалації, тому зі Сполученим Штатам загалом довелося піти на, скажімо, певний діалог, а не тиснути в односторонньому порядку. Так, як Сполучені Штати роблять з багатьма іншими країнами, починаючи від Бразилії і от зараз ми маємо інформацію, що навіть щодо Європейського Союзу плануються також додаткові тарифи", - розповів він.
Дмитро Єфремов зазначив, що Китай володіє певними важелями впливу на Сполучені Штати, що, зокрема, пов'язано з його монопольним становищем у сфері міжнародної торгівлі рідкоземельними металами.
Китай має ряд інструментів, які дозволяють йому впливати на політику Вашингтона. Ці засоби зумовлені перш за все тим, що Китай займає домінуючу позицію на світовому ринку рідкоземельних металів, а також у виробництві деяких напівфабрикатів, які використовуються в сучасній електроніці, зокрема магнітів та інших комплектуючих. Китай також активно бере участь у виробництві мікросхем. Хоча Сполучені Штати намагаються обмежити розвиток китайської програми, пов'язаної з чипами, їхні зусилля поки що не дають значних результатів. Китай, у свою чергу, продовжує докладати зусиль, щоб наздогнати США. Таким чином, у Пекіна залишається важіль впливу на Америку, тоді як Вашингтон має досить обмежені можливості для тиску на Китай. Хоча існують тарифи, колишній президент Трамп проявляв певну непослідовність у своїх діях щодо Китаю. Під впливом, ймовірно, американських лобістів у галузі торгівлі, йому довелося пом'якшити свою позицію та погодитися на більш-менш рівноправні переговори, які ми спостерігаємо зараз, - зазначив міжнародний експерт.
Потік розпоряджень Трампа про нові мита, який триває відтоді, як він повернувся до Білого дому, почав приносити десятки мільярдів доларів на місяць доходу в бюджет Сполучених Штатів. За даними Мінфіну США, оприлюдненими в п'ятницю, надходження від мит перевищили 100 мільярдів доларів у федеральному бюджетному році, що триває до червня.
#бюджет #Дональд Трамп #Європейський Союз #Економіка #Доцент #Китай (регіон) #Вашингтон, округ Колумбія #Білий дім #Сполучені Штати #Бразилія #Експрес-телебачення #Міжнародні відносини #Міжнародна торгівля #Інтегральна схема #Діалог #Електроніка #Мито (податок) #Монополія #Національний університет "Києво-Могилянська академія #Лобіювання #Метал