У Сполучених Штатах Америки витрати на оренду житла можуть становити тижневу зарплату, а в окремих містах – навіть дохід за два тижні. | УНН

В Сполучених Штатах Америки громадяни витрачають щомісячно на оренду квартир суму, еквівалентну тижневій зарплаті. У деяких містах доходи за два тижні можуть повністю йти на покриття витрат на житло, про що повідомляє журнал Fortune, згідно з інформацією УНН.

Медіанна орендна плата в США зросла приблизно з 824 доларів у 2008 році до більш ніж 1300 доларів у 2025 році. На тлі того, як орендна плата зростала швидше за заробітну плату, у США люди витрачають на житло набагато більшу частину свого доходу. У середньому тепер для щомісячної оренди потрібна тижнева зарплата, пише видання.

Відзначається, що в інтервалі з 2022 по 2025 рік вартість оренди збільшилася приблизно на 6%.

Недавній аналіз даних про житло, проведений Self Financial, заснованих на даних перепису населення США, списку квартир, Бюро статистики праці та Федеральної резервної системи, показує, скільки робочих годин люди в США витрачають на житло щомісяця.

У середньому у США потрібно працювати 38,3 години, щоб покрити щомісячну орендну плату, що відповідає середньому робочому тижню. Однак у США спостерігається значна різниця по штатах у кількості робочих годин, необхідних оплати оренди.

Згідно з дослідженням компанії Self Financial, мешканцям Вермонту необхідно працювати 60,2 години щомісяця, щоб покрити витрати на середню орендну плату, що є найвищим показником серед усіх штатів. Натомість, у Південній Дакоті для цього потрібно лише 27,6 години, що ставить цей штат на останнє місце в рейтингу. Найбільше годин на роботу для сплати оренди потрібно мешканцям Нью-Йорка — 90,2 години.

Ось п'ять штатів США з найбільшою кількістю годин, необхідних для покриття середньої щомісячної орендної платы:

Ось п’ять штатів Америки, де для покриття середньомісячної орендної плати потрібно найменше годин роботи:

Хоча перспективи орендного житла в США можуть здатися похмурими, є й невеликий проблиск надії. За даними Redfin, станом на травень медіанна орендна плата в США знизилася приблизно на 1% у річному обчисленні. Це пов'язано з тим, що темпи будівництва квартир наближаються до 50-річного максимуму, зазначають економісти Redfin.

Незважаючи на значний інтерес з боку орендарів, ринок не встигає відповідати на зростаючу пропозицію, - підкреслив Шехар'яр Бохарі, старший економіст компанії Redfin. - Багато квартир залишаються незаселеними протягом тривалого часу, що дозволяє орендарям вимагати поступок, а орендодавці втрачають можливість утримувати орендну плату на високому рівні.

Водночас, за інформацією Національного індексу цін на житло Кейса-Шіллера в США, оренда житла залишається значно вигіднішою, ніж його придбання. Це пов'язано з високими іпотечними ставками, які наближаються до 7%, а також з цінами на нерухомість, що перевищують показники початку 2020 року на 55%.

#Економіст #Сміливіше. #Нью-Йорк #Південна Дакота #Вермонт #Hypothec #Редфін. #Федеральна резервна система #Фортуна (журнал)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Греції через лісові пожежі проводять евакуацію цілих населених пунктів.
"Право на помилку" більше не є актуальним: як відновити репутацію України.
Помер заступник міського голови Харкова Михайло Фатєєв - Всі новини Харкова.
Теги