У Сполучених Штатах озвучили подробиці угоди, що планується для Києва.

Американський урядовець оголосив, що Сполучені Штати не планують отримувати власність на матеріальні активи в Україні і не створюватимуть додаткові боргові зобов'язання для країни.

Міністр фінансів США Скотт Бессент оприлюднив деякі деталі угоди щодо надр, яку Україні пропонує американська сторона. За його словами, Вашингтон інвестуватиме без отримання права власності на активи, та без створення нового боргового тягаря. Про це йдеться у колонці Бессента, яка була опублікована у суботу, 22 лютого у виданні Financial Times.

Американський чиновник зауважив, що про умови цього економічного партнерства, яке президент США Дональд Трамп запропонував главі України Володимиру Зеленському, нібито багато чого повідомлялось "викривлено" або просто "неправдиво".

"Давайте зрозуміємо, що це не означає. США не отримають право власності на фізичні активи в Україні. Також вони не накладуть на Україну нові боргові зобов’язання", - підкреслює міністр фінансів США.

Бессент підкреслив, що умови спільного партнерства передбачають, що доходи, які український уряд отримує від природних ресурсів, інфраструктури та інших активів, будуть направлені до фонду, що зосереджений на довгостроковій реконструкції та розвитку України. При цьому Сполучені Штати отримають економічні та управлінські права на ці майбутні інвестиції.

Також міністр зауважив, що під час нещодавнього візиту до Києва зустрічався з представниками американських компаній, які працюють в Україні вже багато років. За його словами, він спілкувався й з "багатьма іншими", й вони готові підтримати українську економіку "шляхом встановлення справедливого і тривалого миру".

Отже, він стверджує, що умови цього партнерства мобілізують "американські таланти, капітал, високі стандарти та управління" для прискорення відновлення України та надсилають "чіткий сигнал" Росії, що США інвестують в Україну в довгостроковій перспективі.

Згідно з висловлюваннями Бессента, кошти, отримані від майбутніх доходів, планується реінвестувати в основні галузі, що мають на меті активізувати величезні резерви, які, як стверджується, допоможуть стимулювати економічний розвиток України.

Він зазначив, що положення цієї угоди також забезпечують, що країни, які не брали участі в захисті суверенітету України, не зможуть скористатися перевагами від її відновлення чи цих інвестицій.

Нагадаємо, у суботу ЗМІ повідомляли, що Зеленський не готовий підписати угоду з США, оскільки її проєкт не відображає партнерства, а містять лише односторонні зобов'язання з боку України.

Президент США Дональд Трамп також висловив бажання отримати від України рідкісні метали, нафту або інші ресурси в обмін на компенсацію витрат, пов'язаних із допомогою, що була надана Києву під час попереднього президентства.

США посилюють вимоги до України - ЗМІ

#Дональд Трамп #Нафта #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Уряд України #Київ #Володимир Зеленський #Інвестиції #Міністерство фінансів (Україна) #Інфраструктура #Вашингтон, округ Колумбія #Financial Times #Чиновник #Сполучені Штати #Суверенітет #Природний ресурс #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Надра #Рідкоземельний елемент

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги