У штабі Трампа повідомили, що більше ніж 50 держав виявили готовність до обговорення нових тарифів.

Список цих країн наразі не буде опубліковано.

Більше ніж 50 держав надіслали запит до Білого дому з проханням ініціювати торговельні переговори щодо зменшення мит, введених президентом США Дональдом Трампом, повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент. Цю інформацію оприлюднила агенція Reuters.

Зазначається, що ані Бессент, ані будь-які інші офіційні особи не вказали конкретні країни та не розкрили деталі переговорів. Проте, як йдеться в статті, проведення одночасних переговорів з такою великою кількістю держав може суттєво ускладнити матеріально-технічні аспекти для адміністрації Трампа.

Кевін Хассетт, який очолює Національну економічну раду Білого дому, повідомив, що більше ніж 50 держав розпочали перемовини щодо введення нових мит, як зазначає ABC News. Він також заперечив, що ці нові мита можуть негативно вплинути на американських споживачів.

"Я сумніваюся, що ви зможете спостерігати значний вплив на американського споживача, оскільки вважаю, що основною причиною нашого тривалого торговельного дефіциту є надзвичайно нееластична пропозиція з інших країн," - зазначив він.

У той же час колишній міністр фінансів Лоуренс Саммерс не поділяє думку Хассетта.

"Це безпрецедентна самозавдана шкода для нашої економіки. Інфляція зростає через підвищення мит, що веде до збільшення цін. Це, у свою чергу, знижує купівельну спроможність населення і, відповідно, скорочує кількість робочих місць. Ринки вже відчули ці зміни, оцінивши зниження вартості компаній на $5 трильйонів. І це тільки бізнесові втрати. Якщо врахувати також збитки споживачів, загальна сума може досягти приблизно $30 трильйонів", - зазначив Саммерс.

Як уже повідомляло УНІАН, 2 квітня Дональд Трамп анонсував запровадження нових, жорстких мит США на товари з інших держав. Він підкреслив, що ці мита допоможуть відновити "золотий вік" для Америки, обіцяючи збільшення конкуренції та зниження цін для споживачів у країні. У своєму виступі президент представив таблицю, що містить усі взаємні мита, які були введені Сполученими Штатами проти інших країн.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн запевнила, що Європа готова відповісти на запровадження жорстких торгових мит з боку США. За її словами, Єврокомісія вже закінчує розробку першого пакету контрзаходів у відповідь на мита на сталь та готується до додаткових у разі, якщо не вдасться вирішити ситуацію дипломатичним шляхом.

5 квітня Дональд Трамп оголосив, що веде переговори про зменшення запропонованих мит з представниками В'єтнаму, Індії та Ізраїлю. Він підкреслив свою готовність до обговорення тарифів. "Кожна з цих країн звернулася до нас. Саме в цьому і полягає привабливість нашого підходу: ми ставимо себе на місце тих, хто приймає рішення. Поки вони пропонують нам вигідні умови", - зазначив президент США під час розмови з журналістами.

#Дональд Трамп #сталь #Reuters #Інфляція #Європа #Економіка #Бізнес #Європейська комісія #Конкуренція (економіка) #Долар #Індія #Білий дім #Ізраїль #Сполучені Штати #Українське незалежне інформаційне агентство #В'єтнам #Американська телерадіомовна компанія #Мито (податок) #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Лоуренс Саммерс

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У цій версії угоду неможливо реалізувати, - заявив Яценюк про угоду щодо корисних копалин.
Економіст Пендзин поділився своїми думками щодо непрямих загроз, які можуть виникнути для України внаслідок митної війни, ініційованої Трампом.
У штабі Трампа повідомили, що більше ніж 50 держав виявили готовність до обговорення нових тарифів.
Теги