
Міністр фінансів Японії Кацунобу Като висловився на зустрічі країн G20, зазначивши, що введення митних тарифів не є дієвим способом для подолання глобальних економічних диспропорцій.
"Японія ясно дала зрозуміти, що митні збори не є найкращим способом для вирішення проблеми надмірних дисбалансів у поточних рахунках", - повідомив Като журналістам у четвер.
Свою заяву він зробив після завершення першого дня зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G20, яка відбувається на фоні загрози нового етапу торговельної напруги у світі. Як зазначається, міністр фінансів США Скотт Бессент не брав участі в цій події.
Кацунобу Като взяв участь у якості головного доповідача на ряді сесій саміту, серед яких була і сесія, присвячена глобальній економіці. Його висловлювання прозвучали на фоні очікуваного введення нового пакету митних тарифів, які планує запровадити адміністрація президента Дональда Трампа в США.
Президент Сполучених Штатів стверджує, що введення мит сприяє зменшенню торгового дефіциту з іншими країнами та підтримує процес репатріації виробництв на територію США.
У своєму виступі, як зазначає Bloomberg, він акцентував увагу на необхідності підтримки відкритої, прозорої та вільної багатосторонньої торговельної системи. При цьому він уточнив, що на зустрічі не було обговорено конкретних угод щодо спільних дій проти тарифної політики США.
Представник міністерства фінансів Японії, який супроводжував Като на саміті, додав, що багато учасників зустрічі висловили думку, що хоча ризики у світовій економіці й залишаються, однак вони наразі не реалізувалися в повному обсязі. При цьому він зазначив, що напруженість на світових ринках, здається, дещо зменшилася.
Учасники наради, серед яких були й представники міжнародних фінансових установ, підкреслили важливість дотримання обережності та уважного моніторингу можливих економічних ризиків.
Bloomberg підкреслює, що в умовах ймовірного загострення торговельних конфліктів з боку Сполучених Штатів, багато країн прагнуть зміцнити свої відносини між собою. Зокрема, Європейський Союз вивчає варіанти спільних дій у співпраці з Канадою та Японією.
Нагадаємо, Японія вже зазнала впливу американських мит на рівні 25% на експорт автомобілів та сталі. Очікується, що з 1 серпня основне мито на японський експорт до США може зрости до цього ж рівня, якщо країни не укладуть нову торговельну угоду.
Досі тривають переговори між головним японським перемовником Ресеєм Аказавою та адміністрацією Трампа, які вже тривають кілька місяців. Проте, незважаючи на тривалий процес, конкретних результатів досі не досягнуто. Головною темою суперечки залишається питання мит на автомобілі.
У цьому контексті японська єна демонструє підвищену волатильність на валютному ринку, особливо після квітневого оголошення Трампом про нові мита. Зростання політичної невизначеності напередодні виборів до Верхньої палати японського парламенту також сприяє нестабільності.
"Като підкреслив, що надмірні коливання на валютному ринку, особливо викликані спекулятивними факторами, потребують безперервного контролю."
Він зазначив, що існуючі міжнародні угоди в області валютної політики повинні залишатися актуальними.
#Дональд Трамп #Канада #сталь #Європейський Союз #Економіка #Експорт #Машина. #Центральний банк #Японія #Bloomberg L.P. #Сполучені Штати #Дефіцитні видатки #Мито (податок) #Велика двадцятка #Юрисдикція #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Японська ієна #Національна дієта