Угода з Америкою: стартував спільний інвестиційний фонд.

Фонд інвестуватиме кошти, які надходять від США та України, у проекти, пов'язані з видобутком природних ресурсів, розвитком портів та іншою інфраструктурою нашої держави.

Україна та Сполучені Штати Америки офіційно започаткували інвестиційний фонд у рамках угоди щодо надр. Цю інформацію оприлюднило Міністерство економіки в п'ятницю, 23 травня.

Зазначено, що Юлія Свириденко, перша віцепрем'єрка та міністерка економіки, отримала від тимчасової повіреної у справах США в Україні Джулії Девіс офіційну ноту, яка засвідчує завершення внутрішніх процедур, пов'язаних з Американсько-українським інвестиційним фондом.

Раніше українська влада направила свою ноту, а також Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) в партнерстві з державною установою Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) уклали дві угоди щодо комерційного співробітництва. Таким чином, з сьогоднішнього дня фонд офіційно розпочав свою діяльність.

"Ми уклали угоду, що ґрунтується на принципах рівноправності та враховує національні інтереси України, передбачаючи спільне управління та інвестиції з боку Сполучених Штатів. Ця угода спрямована на формування майбутнього, де США та Україна виступають рівноправними партнерами, які разом інвестують у відродження та розвиток нашої країни", - підкреслила Свириденко.

Відзначається, що DFC та ДПП мають намір співпрацювати та інвестувати у прискорення економічного відновлення України. Фонд планує використовувати кошти, надані США та Україною, для фінансування проектів у сферах видобутку природних ресурсів, нафти та газу, портової інфраструктури, а також для розвитку відповідної інфраструктури в нашій країні.

Крім того, фонд сприятиме зв'язкам українських компаній з потенційними інвесторами у ресурси, включаючи DFC та працюватиме без обмеження в часі. Проте кожні 10 років партнери переглядатимуть його результати.

Нагадуємо, що в ніч з 30 квітня на 1 травня було підписано угоду між Україною та США щодо створення спільного Інвестиційного фонду для відновлення, в якому обидві сторони братимуть участь на рівних умовах.

8 травня Верховна Рада схвалила угоду про надра між Україною та Сполученими Штатами. Це рішення отримало підтримку 338 депутатів, що представляють різні фракції та групи.

10 травня президент Володимир Зеленський затвердив закон, що стосується ратифікації угоди про надра з Сполученими Штатами.

Парламент планує внести зміни до Бюджетного кодексу в рамках угоди з США.

#порт #Природний газ #Нафта #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Уряд України #Верховна Рада #Володимир Зеленський #Інвестор #Інвестиції #Північна та Південна Америка #Ратифікація #Національний інтерес #Документ #Природний ресурс #Надра #Міжнародна фінансова корпорація

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Офіційно стартував Фонд відновлення в рамках угоди зі Сполученими Штатами щодо надр.
Між уявленням про мир та жорстокими реаліями війни: які перспективи чекають Україну після зустрічі Трампа і Путіна?
Угода з Америкою: стартував спільний інвестиційний фонд.
Теги