Україна має потенціал перетворитися на центр промислових та цифрових змін, зазначила єврокомісарка Кос.

Україна може швидко розвинути власну економіку, ставши хабом індустріальних і цифрових трансформацій.

Про це заявила єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос, яка виступила на пленарній сесії Міжнародної конференції з відновлення України у Римі 10 липня, передає кореспондент Укрінформу.

"Україна володіє можливістю стати ключовим осередком промислової та цифрової трансформації Європи, яка швидко наближається до сучасних економічних стандартів, на зразок Чехії, Польщі, Словенії та інших держав", - підкреслила Кос.

"Будь-хто, хто мав нагоду спілкуватися з талановитими українськими інженерами, що розробляють безпілотники на модернізованих виробництвах, свідчить про їхній величезний потенціал", - зазначила єврокомісарка.

Вона зазначила, що європейські компанії проявляють "значний інтерес" до інвестиційних ініціатив в Україні: "Минулого року Європейська комісія зробила заклик до підприємств ЄС вкласти кошти в Україну. Відповідь була вражаючою. Ми отримали проєктні пропозиції на мільярди євро. Всі вони прагнуть співпрацювати з нами для створення індивідуальних угод, які б зменшували ризики та були б під захистом Євросоюзу. Зацікавленість була настільки значною, що Європейська комісія продовжила термін подачі заявок до жовтня, а також розширила його, включивши українські компанії".

Кос зазначила, що Єврокомісія активно працює над поступовою інтеграцією України в єдиний європейський ринок. "Численні європейські компанії вже почали використовувати Україну для своїх виробничих потреб. Варто звернути увагу на нові промислові зони, що з'являються поблизу Львова. Незабаром бізнес-умови стануть ще більш сприятливими. Ми співпрацюємо з Україною для узгодження технічних стандартів та сертифікацій відповідно до вимог ЄС, що гарантує безпеку та якість. Продукція, виготовлена в Україні, незабаром буде порівнянна з товарами, що виробляються в країнах ЄС. Це дозволить Україні стати частиною загальноєвропейських ланцюгів створення доданої вартості. З січня цього року Україна також приєднається до роумінгової зони ЄС", - підкреслила вона.

"Я хочу донести до українців важливу думку: ваше місце в Європі. Ви не одиноки, і крок за кроком, реформа за реформою, ми спільно створюємо сильнішу Україну, саме тому ми тут", - підкреслила Кос.

Як повідомляє Укрінформ, в італійській столиці, Римі, сьогодні стартувала IV Конференція з питань відновлення України (URC2025), що зібрала приблизно 5 тисяч учасників. Цей захід, організований спільно урядами України та Італії, включає близько 100 урядових делегацій і 40 представників міжнародних організацій, зокрема фінансових установ. Протягом конференції заплановано різноманітні активності за участю політиків, а також представників близько 2 тисяч компаній, місцевої влади та організацій громадянського суспільства.

URC розпочала свою діяльність у 2022 році, а попередні конференції проходили в таких містах, як Лугано, Лондон і Берлін. Ця подія вважається ключовою міжнародною платформою, присвяченою відновленню, реконструкції та модернізації України.

#Лондон #Європейський Союз #Європа #Укрінформ #Економіка #Україна #Українці #Бізнес #Європейська комісія #Євро #Журналіст #Берлін #Львів #Громадянське суспільство #Італія #Чеська Республіка #Рим #Інженер #Авіаційний хаб #Розширення Європейського Союзу #Кос #Лугано

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Експерти вважають, що без прийняття законопроєктів "Defence City" оборонний промисловий комплекс України не зможе конкурувати - УНН.
Точицький поділився з італійськими журналістами інформацією про те, які збитки несе культурна спадщина внаслідок агресії Росії.
Представники ПУМБ взяли участь у Конференції відновлення України 2025, яка проходила в Римі. — Delo.ua
Теги