Велика Британія планує ввести обмежувальні заходи щодо 100 нафтових танкерів, що належать до "тіньового флоту" Росії.

Уряд Великої Британії оголосив про запровадження санкцій проти 100 російських нафтових танкерів так званого "тіньового флоту", які допомогають Росії обходити Західні санкції.

Джерело: повідомлення уряду Великої Британії від 9 травня, Bloomberg.

Точно: "Сьогодні російський 'тіньовий флот' піддається найжорсткішим санкціям в історії, що збільшить тиск на Путіна та допоможе захистити важливу національну інфраструктуру Великої Британії та Європи".

Деталі: Уряд Великої Британії вважає ці кораблі важливими елементами у механізмі доставки російської нафти, що обходить західні санкції.

Новий пакет збільшить кількість підсанкційних суден на 75% - країна прагне покарати Москву за її вторгнення в Україну. Лише з початку 2023 року ці танкери перевезли вантажів на суму понад 24 мільярди доларів.

"Кожен наш крок, спрямований на збільшення тиску на Росію та досягнення справедливого й стабільного миру в Україні, наближає нас до безпеки і процвітання Великої Британії", - відзначив прем'єр-міністр Кір Стармер.

У Лондоні зазначають, що мета - не лише зупинити діяльність цих суден, а й притягнути до відповідальності осіб і структури, які стоять за організацією перевезень "тіньовим флотом".

Дослівно: "Путін використовує тіньовий флот, щоб зберегти свої нафтові доходи і підтримати російську нафтову промисловість. Завдяки західним санкціям прибутки Росії від продажу нафти і газу щороку зменшуються - з 2022 року вони впали більш ніж на третину. Санкції й витрати на варварську війну гальмують економіку: фонд добробуту спустошений, інфляція зростає, а витрати на оборону і безпеку - неконтрольовано зростають".

Деталі: Британський уряд також виявляє стурбованість щодо технічного стану цих кораблів і потенційної небезпеки, яку вони можуть створити для важливої інфраструктури, зокрема для підводних кабелів.

Велика Британія стала лідером у накладенні санкцій на значну кількість суден "тіньового флоту", випереджаючи інші країни. На даний момент під санкціями знаходяться 133 танкери, з яких деякі також підпадають під обмеження інших держав. Згідно з даними Bloomberg, 39 з 41 судна, які нещодавно отримали санкції лише в Великій Британії, продовжують транспортувати російську нафту.

Читайте більше про "Тіньовий флот" РФ. Хто і як допомагає росіянам продавати нафту і нафтопродукти"

#Лондон #Природний газ #Інфляція #Нафтопродукт #Нафта #Європа #Росія #Економіка #Москва #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Інфраструктура #Володимир Путін #Прем'єр-міністр #Російська мова #Держава (політичний устрій) #Вантаж #Танкер (судно) #Корабель #Кабінет міністрів Великої Британії #Тіньова шафа

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Канада інвестує $15 мільярдів у будівництво атомної електростанції на основі нових технологій, ставши першою з країн "Великої сімки", яка реалізує цей проект.
Фінляндія планує запровадити мита на весь імпорт з Росії до країн Європейського Союзу.
Сі та Путін висловили спільну думку щодо агресії на адресу України.
Теги