
Віцепрезидент Венесуели Дельсі Родрігес направила звернення до Китаю з проханням збільшити закупівлю нафти, оскільки великі енергетичні компанії почали готуватися до виходу з країни під тиском Сполучених Штатів.
Цю інформацію надає агентство Bloomberg.
Згідно з інформацією, Родрігес провела зустріч із віцепрезидентом Китаю Хань Чженем та керівником China National Petroleum. На цій зустрічі вона звернулася з проханням забезпечити країну розріджувачами та легкою нафтою, які потрібні для переробки важкої венесуельської сировини, а також попросила збільшити обсяги закупівлі сирої нафти.
Китай, у свою чергу, наполягає на отриманні значніших знижок на нафту та перегляді умов попередньо підписаних угод.
Журналісти відзначають, що становище Венесуели стає все більш крихким через зусилля Трампа, спрямовані на обмеження нафтової індустрії цієї країни, що є головним джерелом її доходів.
Раніше США запровадили тарифи проти країн, які імпортують нафту з Венесуели, що ускладнює переговори з такими союзниками, як Китай. Крім того, компанії Chevron, Repsol, Eni та Maurel & Prom відкликали свої ліцензії і йдуть з ринку.
У минулому місяці Китай вийшов на перше місце за імпортом венесуельської нафти, коли 10 танкерів доставляли приблизно 461 тисячу барелів щодня.
Згідно з інформацією видання, економічна ситуація у Венесуелі вже відчуває вплив жорсткої політики США. На фоні прогнозів щодо дефіциту долара національна валюта країни швидко втрачає свою вартість, що змушує населення звертатися до масових закупівель американської валюти на нелегальному ринку.
Ці тренди можуть призвести до нового сплеску інфляції та зруйнувати економічну стабільність, яку режим Мадуро частково зміг досягти завдяки активному використанню долара.
Раніше стало відомо, що колектив американських конгресменів звернувся до Державного департаменту США з проханням про роз'яснення щодо ролі китайських найманців у конфлікті між Росією та Україною.
Раніше ми повідомляли, що Китай встановив контроль над спірним рифом Сенді-Кей в Південнокитайському морі, який знаходиться всього в кількох кілометрах від стратегічного військового бази Філіппін.
#Китай #Інфляція #Нафта #Росія #Економіка #Імпорт #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Бочка (одиниця) #Bloomberg L.P. #Сполучені Штати #Валюта #Ліцензія #Філіппіни #Венесуела #Танкер (судно) #Державний департамент США #Eni #Чорний ринок #Корпорація "Шеврон #Repsol #Риф