Від охорони здоров'я до логістики: як у 2024 році бізнес впроваджував штучний інтелект.

Число запитів на впровадження інструментів штучного інтелекту в бізнес-процеси значно збільшилося. Які саме завдання найчастіше передаються ШІ?

Цього року ми стали свідками справжнього сплеску запитів від українських підприємств на впровадження штучного інтелекту у своїх бізнес-процесах. Від аналізу юридичних документів і оптимізації роботи кол-центрів до виходу компаній на нові ринки – у 2023 році ми адаптували рішення з використанням ШІ для вирішення різноманітних завдань, що надходили від українських компаній.

У 2024 році в B2B-сегменті ми реалізували 24 успішні проєкти, ініційовані українськими компаніями. Для порівняння, у 2023 році цей показник становив лише 7.

Після пікового інтересу, як правило, приходить фаза стабілізації, а потім спад. Але наразі можна прогнозувати, що запит на ШІ у сфері бізнесу, який ми спостерігаємо у 2024, буде зростати. Фактично, ми маємо ситуацію, коли власники компаній відчувають потенціал і залучають фахівців, щоб знайти як цей потенціал максимально реалізувати для розвитку своїх команд і досягнення бізнес-цілей.

Найбільш активно у 2024 український бізнес інтегрував у свої процеси ШІ-помічників. Так, наприклад, для малого бізнесу ШІ створив нові можливості для тисяч виробників, які беруть участь у тендерах на онлайн-майданчику електронних торгів SmartTender.

Сьогодні на платформі зареєстровано більше 110 тисяч користувачів, а технології штучного інтелекту значно спростили та прискорили процес підготовки документів для участі в тендерних процедурах.

Раніше учасникам тендерів доводилося постійно слідкувати за оголошеннями та вручну готувати всі необхідні документи. Тепер цю частину роботи взяв на себе штучний інтелект. ШІ-помічник юриста за лічені хвилини аналізує тисячі відкритих тендерів, виділяє ключові вимоги та параметри, а також негайно інформує компанію-виробника про їх відповідність зазначеним критеріям.

ШІ визначає найбільш перспективні тендери з урахуванням ринкової ситуації, аналізує ціни конкурентів, допомагає розробити ефективну стратегію участі. Окрім цього, ШІ-помічник формує потрібні файли, підтягує їх із бази та знижує ризик помилок. Особа, відповідальна в компанії за підготовку документації в тендерах (як правило, це юрист) отримує все необхідне для підготовки заявки. Це дає змогу зекономити час на підготовці документів до тендеру, подати якісну заявку, уникнути помилок, вивільнити час працівників на інші завдання.

За схожим принципом, коли штучний інтелект бере на себе рутинні завдання, звільняючи час для співробітників, у цьому році розпочали впровадження ШІ-рішень у різних галузях: від фінансового сектору до управління ресурсами та взаємодії з персоналом.

У 2024 році штучний інтелект успішно увійшов у діяльність системних компаній, які тривають у своїй цифровій трансформації, й рішення на основі ШІ стали важливим компонентом у загальному процесі впровадження нових технологій. Яскравим прикладом цього є Фонд "Повернись живим", команда якого займається реалізацією складних процесів, де прозорість, точність і оперативність відіграють ключову роль.

Тут ми створили спеціальний тип ШІ-помічника для автоматизації введення даних, що дає можливість обробляти до 70 тисяч документів щомісяця.

Іншим яскравим прикладом є постачальник електрики YASNO, де штучний інтелект щоденно обробляє більше 200 тендерних заявок. У свою чергу, команда мережі автозаправних станцій WOG застосовує ШІ для дослідження ринку, а компанія Епіцентр використовує його для моніторингу цін конкурентів і збору статистичних даних.

Спостерігаємо зростаючий інтерес з боку транспортних фірм. Наприклад, використання штучного інтелекту в сфері логістики сприяє автоматизації процесів підготовки та обробки документів, що веде до істотного зменшення часу виконання завдань та зниження ймовірності помилок.

Системи з розпізнаванням тексту (OCR) дозволяють автоматично зчитувати інформацію з накладних, рахунків, митних декларацій та інших документів. Є у нас кейси, коли ШІ допомагає автоматично генерувати стандартні документи, аналізувати відповідність даних і інтегрувати їх у внутрішні системи компанії для подальшої обробки. Це підвищує ефективність операцій і дозволяє зосередитися на стратегічних завданнях.

В індустріальному секторі, автоматизацію якого ми супроводжуємо більше 30 років, впровдження ШІ у 2024 відбувається здебільшого в процесах роботи управлінських команд та як елемент роботи логіста, юриста, відділів збуту та маркетингу.

У деяких виробничих процесах цього року спостерігається активне впровадження зрілих і комплексних цифрових рішень. Основною метою таких систем є забезпечення якісного моніторингу обладнання, раннє виявлення можливих несправностей та створення рекомендацій для профілактичного ремонту.

Особливо хочу акцентувати увагу на військовій сфері. У 2024 році штучний інтелект активно впроваджується в роботу безпілотних літальних апаратів, а також у розвідувальну діяльність і логістичні процеси. З'явилися цікаві стартапи, що займаються розмінуванням. Запити від виробників БпЛА свідчать про те, що ця галузь вступила в нову еру, яку можна умовно охарактеризувати як систематизацію процесів.

Отже, ми спостерігаємо, що компанії-виробники, які у 2022 році розпочали активну діяльність у прискореному режимі, наразі стикаються з необхідністю впровадження рішень для ефективного обліку, замовлення комплектуючих, управління запасами, складськими процесами та іншим. Це стало поштовхом для нас спростити ряд наших продуктів та адаптувати їх під вимоги цієї критично важливої для країни категорії споживачів.

Крім того, штучний інтелект використовується в системах, що сприяють управлінським процесам. Наприклад, він відіграє важливу роль у функціонуванні бухгалтерії. Наша команда MASTER співпрацює з військовими підрозділами, щоб посилити автоматизацію обліку матеріально-технічних ресурсів.

У рамках одного з модулів бухгалтерського програмного забезпечення інтегровано асистента на основі штучного інтелекту, який сприяє користувачеві в швидкому пошуку потрібних даних. Це лише один з прикладів того, як ШІ впевнено і в багатьох аспектах проникає в повсякденні процеси підприємств і організацій, що працюють у військовій сфері.

Цей рік став знаковим, оскільки восени уряд оголосив розвиток інновацій пріоритетом для країни. Влада висловила намір співпрацювати з провідними компаніями для створення Національної стратегії штучного інтелекту, а також програми інвестування в дослідження та розробку AI-рішень.

Мінцифри говорить про амбітну мету: до 2030 року Україна має увійти до топ-3 країн світу за рівнем розробки та впровадження рішень на основі штучного інтелекту в державному управлінні, цифрових послугах та ключових секторах економіки.

Цей факт є потужним індикатором і вказівкою на те, що в майбутньому ми можемо спостерігати ще більш активний прогрес у сфері штучного інтелекту. По-перше, у державному секторі впровадження ШІ може значно зростати протягом наступних 2-3 років, що, завдяки принципу взаємозв'язку, сприятиме загальному розвитку технологічних рішень в країні.

По-перше, акцент на цій сфері з боку держави сприятиме створенню регуляторних умов, які нададуть розробникам можливості для зростання. Міністерство цифрової трансформації визначило ключові завдання для галузі, серед яких: розробка найкращого в світі правового середовища для розвитку штучного інтелекту, забезпечення щорічного зростання кількості AI-стартапів не менше ніж на 50 %, а також підвищення статусу країни як місця з найбільшим числом AI-розробників та фахівців у Європі.

#Електрична енергія #Європа #Україна #Бізнес #Логістика #Конкуренція (економіка) #Державне управління #Безпілотний літальний апарат #Моніторинг #Штучний інтелект #Інновації #Юрист #Оцінка розвідданих #Стартап-компанія #Сигнал #Автоматизація #Малий бізнес #Заправна станція #Бухгалтерський облік #Бізнес-процес #Ремонт #Запрошення до участі в тендері

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Огляд казино GGBet
Імпорт з України знову викликав невдоволення серед польських фермерів: у Варшаві планують великий протест.
Фермери з Польщі оголосили про проведення акції протесту проти імпортних товарів з України.
Теги