Терористична країна Росія зазнала втрати важливої зони впливу на Близькому Сході, включаючи свої логістичні бази. Однак ситуація в Сирії не матиме жодного впливу на можливості РФ у конфлікті з Україною.
Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. За його словами "без непопулярної мобілізації" російське керівництво вже не зможе втриматись надовго.
"Дехто вважає, що Росія наразі зосередить свої ресурси на конфлікті в Україні. Хоча вони вже й так перегрівають економіку в підготовці до війни у 2025 році, без мобілізації, яка може бути неприємною для суспільства, їм буде важко витримати довгострокову кампанію. Крім того, ситуація в Сирії не має суттєвого впливу на можливості Росії в нашій війні", - підкреслив керівник ЦПД.
На його думку, ключовим фактором поразки Росії в Сирії стало усунення Путіним Пригожина і групи "Вагнер".
"Пригожин протягом багатьох років створював механізм російського впливу в регіонах Близького Сходу та Африки. Сирія слугувала важливим елементом для виходу в Африку завдяки російським базам і флоту в Середземному морі. Однак, після вбивства Пригожина за наказом Путіна, ця система почала руйнуватися," - зазначив Коваленко.
Він підкреслив, що вплив Росії в Африці поступово зменшується. На даний момент Москва намагається звалити відповідальність на Іран, звинувачуючи його у втраті контролю над Сирією. Таким чином, так звана "вісь зла" виглядає нестійкою, і її можна визначити не як справжній альянс, а скоріше як об’єднання заради спільних інтересів.
Як повідомляв OBOZ.UA, російське керівництво лякає загрозою наступу на Запорізьку та Херсонську області, такі дії потрібні для того, щоб Сполучені Штати повірили в правдивість їхніх намірів. У свою чергу окупанти проводять демонстративні форсування Дніпра.
Однак, на переконання голови ЦПД, російська сторона прагне інтегрувати цю загрозу, подібно до "Орєшніка", у свою стратегію з метою підвищення напруги.
#Росія #Економіка #Мобілізація #Москва #Росіяни #Володимир Путін #Стратегія #Близький Схід #Дезінформація #Іран #Наступальні (військові) #Африка #Херсонська область #Рада національної безпеки і оборони України #Сирія #Форсування Дніпра (1943) #Середземне море