Конфлікт може завершитися вже у 2025 році: амбітні прогнози для України.

Головне питання для українців - коли ж нарешті закінчиться війна. Різні експерти роблять різні прогнози, але тепер дійсно високі ставки роблять на 2025 рік. Адже вже 20 січня Трамп офіційно стане президентом США, саме він обіцяв покласти край війні. Водночас у зоні бойових дій - пекло, а дронів, які атакують мирні міста, стає з кожним днем все більше.

Про те, чи дійсно війна може закінчитися вже наступного року та які для цього мають бути умови, розповіла Людмила Труфин в ексклюзивному огляді на YouTube-каналі TSN.ua.

В Україні не минає жодного дня без тривоги, щодня окупанти атакують як на фронті, так і цивільні об'єкти. Рої дронів намотують кола над Україною і встановлюють нові невтішні "рекорди". 26 листопада у Повітряних Силах заявили, що за ніч Росія випустила по нашій державі 188 шахедів.

Після того, як Росія вирішила задіяти північнокорейських військових у конфлікті, колишній головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний висловив думку, що Третя світова війна вже розпочалася, хоча питання про її завершення залишається відкритим.

У глобальному контексті все частіше згадують про 2025 рік. 20 січня відбудеться інавгурація Трампа, який стверджував, що зможе завершити війну в Україні всього за 24 години. Проте, він зазначав, що це відбудеться відразу після виборів.

Як вважає журналіст Віталій Портников, зміною влади в США може скористатися Путін. В ефірі "Еспресо" він зазначив, що це пов'язано із економікою РФ, й мовляв, війна може дійсно закінчитися, принаймні на деякий час. Але сподіватися, що війна закінчиться раз і назавжди не варто.

Путін повинен враховувати ситуацію з економікою Російської Федерації. Якщо він вважає, що економіка знаходиться на межі катастрофи, то може використати зміну адміністрації в США, яка відбудеться в січні 2025 року, щоб заявити: "Влада змінилася, вони нас поважають і прагнуть зменшити напруженість, тому ми призупиняємо наші дії". Водночас Медведєв може продовжувати заспокоювати населення, стверджуючи: "Але ми обов'язково повернемося і знищимо всіх ворогів, росіяни, готуйтеся, ми всіх знищимо, просто не одразу", - вважає журналіст.

Портников також зазначив, що Путіну потрібно вирішити це питання в січні - лютому, бо якщо через два роки економіка буде в критичному стані, а зараз він нічого не скаже Трампу і продовжить війну, Трамп пізніше може не захотіти вирішувати це питання.

"Трамп може увійти у смак війни. Адже війна може не зашкодити його рейтингу, а навіть посилити його позиції. Трамп підтримуватиме Україну зброєю за програмою ленд-лізу, зменшуючи витрати для США. Його поважатимуть європейці та українці як лідера світу, який дозволяє Україні боротися з російським агресором, а агресор втрачатиме економіку, і це вже видно. Тому через два роки, коли Путін захоче відновити контакти, Трамп може просто не відповісти. Він скаже: "Хто це? Не знаю такого. Зателефонуйте Дональду-молодшому, він розуміє ваші проблеми", - говорив він.

На думку Портникова, Путін розуміє, що має справу з особою, яка не стане чекати біля телефону протягом двох років. Тому йому потрібно або укладати угоду зараз, або зіткнутися з ризиком залишитися без досягнень і завершити конфлікт у 2029 році, коли економічна ситуація в Росії може виявитись катастрофічною. Але чи дійдуть вони до 2029 року?

Володимир Путін не має наміру зупинятися на досягнутому у свої 77 років, адже попереду у нього ще 10 років активної політичної діяльності. Він прагне утримувати контроль над сильною державою. Таким чином, все залежить не від стратегічних рішень Дональда Трампа, а від того, як Путін сприймає ситуацію. Я вірю в його аналітичні здібності, проте коли мова йде про Україну, він втрачає здатність адекватно оцінювати обставини. У цьому контексті Путін має можливість зважити, коли йому краще активізувати свої дії. Тому ті, хто стверджує, що конфлікт завершиться у 2025 році, можуть виявитися правими. Ми фактично проаналізували цю ситуацію.

Необхідно згадати про один з підходів Трампа, який міг би спонукати Путіна припинити конфлікт. Під час своєї виборчої кампанії він анонсував, що його адміністрація намірена запровадити нові ініціативи в сфері зрідженого природного газу та збільшити обсяги видобутку нафти в Америці.

Відзначається, що серед перших завдань буде скасування мораторію на видачу нових дозволів для експорту зрідженого природного газу. Трамп має намір пришвидшити процес отримання дозволів на буріння на федеральних територіях і відновити ініціативи з видобутку на шельфі США. Крім того, він планує активно працювати над отриманням схвалення для реалізації проекту трубопроводу Keystone. Ініціатива має бути представлена протягом кількох днів після його інавгурації.

Після цих висловлювань російський олігарх Олег Дерипаска зробив тривожний прогноз для Росії стосовно цін на нафту у зв'язку з новими заходами Трампа.

"Доброго ранку, новий світ. Нафта до 50 доларів до травня, схоже, буде скрізь", - припустив він.

Ще до виборів Трамп обіцяв розпочати широкомасштабну розробку нафтових свердловин, стверджуючи, що США мають більше запасів чорного золота, ніж будь-яка інша країна. Він навіть запевняв, що запасів більше, ніж у Саудівській Аравії та Росії. Крім того, Трамп раніше наголошував, що зниження ціни на нафту до 40 доларів за барель створить труднощі для Путіна у веденні війни.

Згідно з публікацією в The Economist, бойові дії між Росією та Україною в 2025 році можуть завершитися, оскільки обидві сторони майже вичерпали свої ресурси і могли б віддати перевагу тому, щоб конфлікт припинився.

Журналісти підкреслили, що не лише Україна відчуває жорстокі наслідки війни. Російська економіка також потерпає від впливу західних санкцій, браку робочої сили та еміграції населення.

На початку листопада інфляція в Росії перевищила двозначні показники, тоді як відсоткові ставки досягли 21%. Водночас 40% державного бюджету витрачалося на військові потреби. У зв'язку з цим, експерти прогнозують, що в 2025 році тиск на Україну зросте, аби спонукати її до участі в переговорах з Росією в тій чи іншій формі.

У статті зазначається, що в контексті можливого мирного договору Україні "потрібно буде прийняти втрату частини своїх територій". При цьому в матеріалі підкреслюється, що Україні слід отримати надійні гарантії безпеки, найкращим варіантом яких є повне вступ до НАТО. Це могло б стати прийнятним рішенням для Києва, хоча процес прийняття цього факту буде нелегким. Крім того, з огляду на можливе повернення Трампа до політичної арени, Україні, скоріш за все, доведеться чекати ще багато років на можливість приєднання до НАТО, якщо таке приєднання взагалі відбудеться.

Проте Україна все ще має шанс отримати певні гарантії безпеки. В будь-якому випадку, наразі виглядає дуже ймовірним, що діалоги можуть розпочатися у 2025 році. Якщо це відбудеться, бойові дії можуть суттєво зменшитися, а можливо, навіть призвести до оголошення припинення вогню. Подібна ситуація спостерігалася у 2014 році, хоча тодішнє перемир'я так і не було повністю дотримано. Поки тривають переговори, може виникнути своєрідний напівзаморожений конфлікт. Хоч і недосконалий, але все ж кращий, ніж поточна ситуація, - зазначає публікація The Economist.

▶ На каналі ТСН на YouTube доступне для перегляду відео під назвою "ВІЙНА ЗАКІНЧИТЬСЯ 2025-го?! Гучний прогноз і сценарії розвитку подій". Ви можете знайти його за цим посиланням.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що війну в Україні можна закінчити у 2025 році, якщо чинити тиск на РФ завдяки посиленню України та через дипломатичні інструменти.

#НАТО #YouTube #бюджет #Олег Дерипаска #Дональд Трамп #Нафта #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Українці #Володимир Зеленський #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Збройні сили України #Росіяни #Володимир Путін #Солдате! #Журналіст #Бочка (одиниця) #Північна Корея #Телефон #Експрес-телебачення #Бойові дії #Віталій Портников #Інавгурація #Саудівська Аравія #The Economist #Дрон #Ленд-ліз #Телевізійна служба новин #Агресор

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги