Військово-промисловий комплекс Росії підходить до критичної межі: на фронті окупаційні сили зазнають більших втрат техніки, ніж здатні виробити, повідомляють ЗМІ.

Останнім часом керівники оборонної галузі та пов'язаних з нею секторів почали бити на сполох.

Конфлікт в Україні швидше вичерпує російські запаси озброєнь, ніж їх здатність до виробництва у військово-промисловому комплексі. Водночас високі процентні ставки становлять серйозну загрозу для оборонної індустрії.

Як пише Fortune, з'являється все більше доказів того, що російський військово-промисловий комплекс наближається до межі після майже трьох років бойових дій в Україні.

Лідер країни-агресора Володимир Путін активізував економічні ресурси для здійснення військового вторгнення, що супроводжувалося значними інвестиціями держави в оборонну промисловість. Це, в свою чергу, сприяло зниженню рівня безробіття, оскільки громадяни працездатного віку або виготовляють зброю на підприємствах, або виконують військову службу на передовій.

Все ці підштовхнуло інфляцію в РФ до 9%. Навіть Путін був змушений визнати, що це "тривожно". На тлі цього Центральний банк РФ підвищив свою базову ставку до 21%, щоб стримати ціни, але жорстка монетарна політика впливає на бізнес.

Очільники оборонної індустрії та пов'язаних з нею галузей, які є критично важливими для військової системи, нещодавно підняли тривогу. Керівник державного озброєного монстра "РосТех" зробив прогноз, що за умов збереження високих ставок, "майже всі наші підприємства можуть опинитися на межі банкрутства".

Власник російського металургійного гіганта "Северсталь" наголошує, що підприємствам вигідніше скорочувати обсяги операцій і зберігати гроші в процентних депозитах. Керівник Челябінського ковальсько-пресового заводу на економічному форумі попередив, що ключові сфери машинобудування можуть "розвалитися".

Олександра Прокопенко, співробітник Євразійського центру Карнегі, звернула увагу на те, що підрядники в секторі оборонної промисловості Росії висловлюють занепокоєння через затримки з платежами та зростаючі витрати на фінансування. Аналітики прогнозують, що російська економіка не зможе витримати навантаження, пов'язане з війною проти України, у наступному році, оскільки можливості для поповнення втрат на полі бою за рахунок арсеналів будуть вичерпані.

Протягом місяця російські війська втрачають приблизно 320 одиниць танків та артилерії, але вітчизняні заводи здатні виготовляти лише 20 нових одиниць щомісячно. Це змушує Кремль звертатися до застарілих запасів часів СРСР. Більше того, для задоволення військових потреб були конфісковані навіть 50 танків і бронетехніки 1950-х років, які раніше використовувалися найбільшою російською кіностудією для зйомок фільмів.

"Я усвідомлював, що ці ресурси їм необхідні, тому звернувся до Міністерства оборони, і вони забрали ці автомобілі," - зазначив генеральний директор "Мосфільму" Карен Шахназаров під час зустрічі з Путіним.

Минулого місяця Інститут вивчення війни заявив, що на Росію в найближчому майбутньому чекають серйозні проблеми. За оцінкою аналітиків, економіка агресора виявилася не такою стійкою, як стверджує Кремль.

Президент Української асоціації пілотів Геннадій Хазан заявляв, що Росія має економічний запас до кінця наступного року і її треба дотиснути. Після цього в їхньої економіки має статися обвал.

Сьогодні авіаційний аналітик Анатолій Храпчинський підкреслив, що з моменту початку повномасштабного конфлікту Росія вже втратила 900 систем протиповітряної оборони.

#Інфляція #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Міністерство оборони (Україна) #Бізнес #Центральний банк Росії #Кремль (фортифікаційна споруда) #Росіяни #Безробіття #Володимир Путін #Військово-промисловий комплекс #Монетарна політика #Танк #Бойові дії #Машинобудування #Протиповітряна оборона #Підприємницька діяльність #Бронетехніка #Гармата. #Мосфільм #Склад #Челябінськ

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Німецький міністр оборони озвучив ймовірні терміни можливого нападу Росії на НАТО | УНН
Прем'єр-міністр Фіцо планує провести зустріч з Путіним в понеділок, як зазначив президент Сербії - noviny.sme.sk
Кабінет Міністрів України - Глава уряду висловив свої вітання українським дипломатам з нагоди їх професійного свята.
Теги