Як Європейський Союз аналізує економічну ситуацію в Росії та чи реально посилити тиск через санкції.

Економіка Росії слабшає, незважаючи на спроби російської пропаганди довести протилежне.

І якщо Захід продовжить санкційний тиск на Росію та військову підтримку України, резерви Кремля на полі бою можуть вичерпатися вже за рік-півтора.

Ось основні результати доповіді щодо економічної ситуації в Росії, підготовленої Стокгольмським інститутом перехідної економіки (SITE). Цей звіт був представлений 13 травня на засіданні Ради ЄС з економічних та фінансових питань (Екофін) у Брюсселі.

Дізнайтеся, які оцінки стану російської економіки звучать у Європейському Союзі та наскільки готові до рішучих кроків. Це обговорюється в статті кореспондентки "Європейської правди" в Брюсселі, Тетяни Висоцької. Темою є каральні санкції та вразливі аспекти економіки РФ: які поради отримав ЄС. Пропонуємо короткий огляд основних моментів.

"Насамперед, варто зазначити, що економіка Росії є відносно невеликою, і вона стикається з низкою викликів", - повідомила журналістам під час брифінгу в рамках Екофіну міністр економіки та фінансів Швеції Елізабет Свантессон.

Вона наголосила на важливості обговорення проблем російської економіки, оскільки пропаганда в Росії заперечує це.

Міністр фінансів Польщі, яка зараз головує в ЄС, Анджей Доманський підкреслює, що реальний рівень інфляції в Росії значно перевищує ті цифри, які надаються в офіційних звітах.

У доповіді Стокгольмського інституту перехідної економіки зазначено, що, за незалежними оцінками, інфляція в Росії наближається до 20%, хоча офіційні дані стверджують, що вона становить лише 9-10%.

Польський міністр Доманський підкреслює, що збільшується частка бюджету Росії, яка формується за рахунок податкових надходжень, а не доходів від продажу нафти чи газу.

"Якщо ви знаєте, що російська економіка слабшає, ви знаєте, що санкції працюють, тоді це може заохотити до подальших дій", - додає Доманський.

В Європейській Комісії вважають, що Європейський Союз має націлити свої санкції переважно на сектор енергетики.

Директор SITE Торбйорн Беккер підкреслює, що з моменту розпаду Радянського Союзу економічна ситуація в Росії істотно залежить від цін на нафту і газ: з підвищенням їх вартості спостерігається й зростання економіки країни.

"Разом з партнерами по G7 ми можемо встановити верхню межу ціни на російську нафту, а також працювати проти того, щоб Росія обходила цю межу за допомогою тіньового флоту. Ми також, як Європейська комісія, представили стратегію для Європи щодо поетапного припинення поставок російського природного газу, таким чином, позбавляючи Росію цього доходу", - каже єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.

Але в той час як ЄС поступово відмовляється від російського викопного палива, Росія знаходить інших споживачів.

"Необхідно зазначити, що ці споживачі витрачають значно менше, ніж раніше в Європі. Тому важливо, щоб ми продовжували підтримувати цей тиск," - додає Домбровскіс.

Отже, хоча російська економіка може протриматися роками, ризики більш руйнівної кризи, яка покладе край цьому сценарію, зростають з кожним місяцем, поки війна триває, а санкції залишаються в силі.

Всупереч кремлівським наративам, час не на боці Росії.

"Росія продовжує застосовувати різні методи, щоб підтримувати уявлення про свою силу та перевагу часу. Це відбувається попри те, що її економіка є лише невеликою частиною економіки західних партнерів України, а її резерви, за прогнозами, можуть вичерпатися в найближчий рік", - зазначають автори звіту зі шведського інституту.

У Єврокомісії та Раді ЄС це розуміють - і готові до продовження санкційного тиску.

#бюджет #Природний газ #Інфляція #Нафта #Податок #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Енергетична галузь #Європейська комісія #Брюссель #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Російська мова #Друга Польська Республіка #Споживач #Швеція #Викопне паливо #Рада Європейського Союзу #Державна пропаганда в Російській Федерації #Розпад Радянського Союзу #Валдіс Домбровскіс

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги