Які вигідні для Російської Федерації наративи можна знайти в інформаційному середовищі Китаю?

Згідно з даними моніторингу, Центр протидії дезінформації інформує, що китайські медіа активно обговорюють результати саміту БРІКС, що проходив у Казані. Декілька видань висловлюють скептицизм щодо БРІКС, підкреслюючи, що деякі країни-члени не підтримують ідею перетворення цього об'єднання з геоекономічного на геополітичний формат. Крім того, є повідомлення про те, що конфлікт між Росією та Україною може спричинити внутрішні розбіжності в рамках організації.

Китай також активно підтримує спільну ініціативу з Бразилією, спрямовану на дипломатичне вирішення війни в Україні. Зазначається, що Пекін, нібито, взаємодіє з "різними зацікавленими сторонами", щоб сприяти мирному врегулюванню. При цьому китайські медіа майже не звертають уваги на участь військових КНДР у конфлікті в Україні.

У Центрі дослідження політики зазначають, що антизахідні настрої залишаються дуже поширеними в китайських медіа. Зокрема, активно просувається наратив, який стверджує, що затяжна війна в Україні призвела до серйозних труднощів для Європи, а антиросійські санкції негативно впливають на енергетичний сектор і економіку країн ЄС у цілому. Важливо відзначити, що така риторика перегукується з російською пропагандою.

#Європейський Союз #Європа #Економіка #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Пекін #Дезінформація #Північна Корея #Пропаганда в Російській Федерації #Риторика #БРІК #Геополітика #Медіа (комунікація) #Казань #Бразилія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги