
Сполучені Штати закликають Росію зупинити агресивні дії щодо України та знайти шлях до мирного врегулювання. Одночасно, в західних урядових колах зростає впевненість у тому, що режим Володимира Путіна не може завершити конфлікт без суттєвих політичних змін всередині країни.
Источник: Bild
Деталі: Видання зазначає, що попри міжнародний тиск, Росія не демонструє готовності до компромісу. За даними Bild, в високопоставлених західних урядових колах вважають, що причина полягає у глибоких внутрішніх факторах: політичних, економічних та соціальних.
Зовсім по-іншому: "Ситуація обумовлена тим, що Росія поки що не виконала своїх військових завдань. Оборонна промисловість отримала величезні інвестиції, що призвело до її стрімкого розширення. Численні росіяни отримують значні доходи від війни. Усе це ускладнює для Путіна можливість досягнення компромісу."
Деталі: За словами російських економістів, якщо вилучити з аналізу сектори, де домінує військово-промисловий комплекс, економіка РФ фактично переходить в стан рецесії. Спад спостерігається в багатьох галузях, таких як виробництво продуктів харчування, вугілля, будівельні матеріали, металопродукція чи машинобудування.
"Виробництво падає! Лише оборонна промисловість маскує спад", - пише видання.
За оцінкою економістки Олександри Прокопенко з аналітичного центру "Карнегі" з вивчення Росії та Євразії, яка до 2022 року працювала в Центральному банку Росії, віра в те, що припинення війни автоматично призведе до краху оборонної промисловості, є перебільшеною.
Експерти вважають, що ветерани війни представляють особливу загрозу для путінського режиму. Повернувшись з фронту, багато з них можуть перетворитися на джерело соціальної напруги, особливо в тих регіонах, де спостерігається низький рівень життя та обмежені можливості для економічного розвитку.
На думку експертки "для Путіна робота з ветеранами, які повертаються після закінчення війни, швидше за все, стане викликом".
"Для Путіна робота з ветеранами, які повернуться після закінчення війни, швидше за все, стане викликом", - заявила експертка з питань Росії в Німецькому інституті міжнародних питань та безпеки Маргарет Кляйн.
"Добровольці, які вирушили на фронт, часто отримували фінансові винагороди, що значно перевищували середні зарплати. Це включає не лише підвищені оклади, але й одноразові премії за залучення, які могли досягати більше 40 000 євро", - відзначає Кляйн.
На її думку, у разі, якщо Кремль не зможе надати цим людям економічні перспективи, ймовірність сплеску насильства значно зростає.
Пряма мова Кляйн: "Кількість насильницьких злочинів зросла після повномасштабного вторгнення Росії. Існує реальна небезпека того, що деякі з ветеранів - подібно до тих, хто воював в Афганістані чи Чечні - стануть учасниками (організованої - ред.) злочинності".
#Економіст #Сміливіше. #Росія #Економіка #Їжа #Рівень життя #Євро #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Злочин #Чечня #Компроміс #Військово-промисловий комплекс #Росія за часів Володимира Путіна #Насильство #Машинобудування #Будівельний матеріал #Вугілля #Афганістан #Євразія #Рецесія #Збройова промисловість