
Необхідно зменшити фінансування, яке надходить з Росії на ведення війни, підкреслив президент.
Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що Німеччина зможе вплинути на Угорщину для затвердження 18-го пакету санкцій Європейського Союзу. Як повідомляє кореспондент УНІАН, цю заяву Зеленський зробив на початку зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Йоганном Вадефулем у Києві.
"Ми висловлюємо вдячність за підтримку 18-го пакету санкцій проти агресії Росії. Я розумію, що європейські лідери вже на фінішній прямій щодо цього пакету. Однак, існують певні непорозуміння з офіційним Будапештом. У зв'язку з цим, ми хотіли б звернутися до Німеччини як до одного з провідних лідерів Європи з проханням активізувати діалог з Угорщиною", - підкреслив Зеленський.
Президент сподівається, що Німеччина зможе здійснити вплив на Угорщину.
"На мою думку, це є важливим для всього європейського континенту, щоб заходи проти агресії Росії діяли ефективно, адже Росія повинна усвідомити високу ціну цієї війни. Саме завдяки санкціям їхня економіка зазнає значних втрат. Це, безумовно, призведе до скорочення фінансування російської військової машини", - підкреслив Зеленський.
У цьому контексті, за словами президента, Україна демонструє високу дипломатичність та конструктивний підхід, не реагуючи на дії Угорщини.
Зокрема, Україна прагне, щоб "ми залишалися у спілці союзників і приятелів".
"Звичайно, Україна має аргументи для відповіді. Проте, не варто забувати, що ми є партнерами, а наш спільний ворог — це Росія", — підкреслив Зеленський.
Німецький міністр Вадефуль підкреслив, що Німеччина продовжить підтримувати Україну і в подальшому.
"Щодо агресивної війни Росії, що порушує міжнародне право, ми розуміємо, що ви відстоюєте не лише суверенітет і свободу України, а також захищаєте суверенітет і свободу Європи, в тому числі Німеччини. Внаслідок цього, ми надаємо вам нашу підтримку. Незалежно від викликів, з якими ми зіштовхнемося, ми, і ви, у будь-яких умовах знайдемо вірні рішення", - зазначив Вадефуль.
Міністр закордонних справ Німеччини підкреслив, що зауваження Зеленського про необхідність посилення тиску на Росію в контексті мирного врегулювання та перемир'я є цілком обґрунтованими.
"Я хочу висловити вдячність за відзначену готовність України до цих дій, адже ми усвідомлюємо, що Росія затягує процес, і таку ситуацію ми не можемо прийняти," - підкреслив міністр.
Він підкреслив, що вживаються необхідні кроки, зокрема, йдеться про підготовку до схвалення 18-го пакету санкцій.
"Ми прагнемо переконати наших європейських партнерів у тому, що цей пакет має бути дієвим. Також важливо, щоб наші колеги з США вжили необхідних кроків. Путін повинен усвідомлювати, що його неправомірні дії не залишаться без наслідків. Чим ясніше ми висловимося з цього приводу, тим позитивніше це позначиться на ситуації", - зазначив Вадефуль.
За інформацією УНІАН, Угорщина постійно перешкоджає обговоренню в Євросоюзі питань, пов’язаних із підтримкою України. На минулому тижні Угорщина разом із Словаччиною ухвалила рішення не підтримувати 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії.
"Ми ухвалили це рішення через те, що Європейський Союз прагне обмежити можливість країн-членів, таких як Угорщина та Словаччина, купувати недорогий російський природний газ та нафту", – зазначив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.
30 червня стало відомо, що Європейський Союз вирішив продовжити санкції проти Росії ще на шість місяців, тепер до 31 січня 2026 року. Ці заходи включають обмеження в сферах торгівлі, фінансів, енергетики, технологій, товарів подвійного призначення, промисловості, транспорту та предметів розкішного споживання.
В Європейському Союзі переконані, що обмеження проти Росії повинні залишатися в силі, "доки її незаконні дії продовжують порушувати міжнародні правові норми".
#Природний газ #Нафта #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Київ #Володимир Зеленський #Президент України #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Німеччина #Володимир Путін #Журналіст #Російська мова #Угорщина #Словаччина #Агресивна війна #Міжнародне право #Міністерство закордонних справ (Україна) #Суверенітет #Будапешт #Українське незалежне інформаційне агентство #Міністерство закордонних справ #Петро Сіярто