
Велика Британія веде таємні при preparations до можливого військового нападу з боку Росії, оскільки існують занепокоєння щодо її готовності до конфлікту.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у матеріалі The Telegraph.
Відповідальним особам було наказано переглянути старі, 20-річної давності, плани дій на випадок надзвичайних ситуацій, щоб підготувати країну до можливого військового конфлікту в умовах загрози з боку Кремля.
У конфіденційному документі буде описано, яким чином уряд планує реагувати на оголошення війни. Це включатиме інформацію про бункери, призначені для захисту урядових чиновників та королівської сім'ї, а також про трансляції державних служб і заходи щодо накопичення необхідних ресурсів.
Міністри висловлюють занепокоєння, що Велика Британія може не лише програти Росії та її партнерам на війні, але й виявитися без готовності та недостатньо захищеною в межах своєї території.
Кремль не раз висловлював загрози Великій Британії щодо можливого прямого нападу у відповідь на її підтримку України.
Експерти попередили, що країна вразлива до нападу на критичну національну інфраструктуру, включаючи газові термінали, підводні кабелі, атомні електростанції та транспортні вузли.
Згідно з даними The Telegraph, новий таємний "план захисту країни" окреслить стратегію дій у перші дні після нападу на Британію з боку агресивної іноземної держави.
Він включатиме сценарії, за якими Британія зазнає удару звичайними ракетами, ядерними боєголовками або кібератаками, які були обмеженою загрозою, коли було зроблено останнє значне оновлення плану до 2005 року.
Документ, підготовлений Управлінням з питань стійкості Кабінету Міністрів, міститиме рекомендації для прем'єр-міністра та членів Кабінету щодо функціонування уряду під час війни, а також моменти, коли варто звертатися за захистом у бункер на Даунінг-стріт або в інші безпечні місця за межами Лондона.
Очікується, що будуть розглянуті військові стратегії щодо залізничної та дорожньої мереж, судів, поштової системи та телефонних ліній. Малоймовірно, що цей документ буде оприлюднено протягом найближчих десятиліть, якщо взагалі буде оприлюднено.
Уряд вже підготував план, відповідно до якого агресор може одночасно здійснити ракетні удари та кібератаки на критично важливі об'єкти інфраструктури країни.
Оцінка ризиків, опублікована в січні, показала, що успішна атака "може призвести до загибелі цивільних осіб та працівників служб екстреної допомоги", спричинити серйозну економічну шкоду та порушити роботу життєво важливих служб.
Представники оборонних відомств також закликали Велику Британію розробити власну версію ізраїльської системи "Залізний купол" для захисту від ракетних атак.
У минулому місяці офіційний представник Королівських ВПС заявив, що якби перша ніч конфлікту в Україні трапилася на території Великої Британії, російські ракети змогли б подолати британську оборону та завдати шкоди критично важливим об'єктам інфраструктури.
Британські посадовці особливо стурбовані газовими терміналами та п'ятьма діючими атомними електростанціями країни, які, за оцінкою уряду, можуть випустити радіоактивні матеріали по всій країні і спричинити "значні тривалі довгострокові наслідки для безпеки, здоров'я, навколишнього середовища та економіки" у разі удару.
Новий британський план створено за аналогією з "Книгою війни" — таємним документом часів холодної війни, що містив вказівки для уряду на випадок ядерного нападу. Цей документ пізніше став доступним у Національному архіві.
"Книга війни" містила плани евакуації прем'єр-міністра та ключових членів уряду, яких у разі бомбардування Лондона мали б перевезти до бункера в Котсволдсі. Королева Єлизавета II мала б втекти на королівській яхті.
Планування здійснюється на фоні підготовки міністрів до публікації Стратегічного огляду оборони, в якому буде аналізуватися ситуація в збройних силах.
Міністерство оборони повідомило, що в рамках огляду будуть розглянуті "можливості підвищення внутрішньої безпеки", зокрема, це може включати створення більш ефективної системи протиракетної оборони. Крім того, планується оцінити готовність Збройних сил до ведення бойових дій після десятиліть зменшення чисельності особового складу.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 25 лютого оголосив про плани зменшити фінансування міжнародної допомоги з 0,5% до 0,3% валового національного доходу починаючи з 2027 року. Це рішення прийнято для того, щоб забезпечити додаткові кошти на зростаючі оборонні витрати.
Це, в свою чергу, повинно дати змогу державі досягти рівня витрат на оборону в 2,5% від ВВП.
#Лондон #Росія #Українська правда #Міністерство оборони (Україна) #Уряд України #Сполучене Королівство #Московський Кремль #Ядерна зброя #Прем'єр-міністр #Стратегія #Ізраїль #Документ #Ракета. #Телефон #Військові #Екстрена евакуація #The Daily Telegraph #Атомна електростанція #Атака #Єлизавета II #Протиракетна оборона #Надзвичайна ситуація #Бункер #Оголошення війни #Вузол (одиниця) #Залізний купол #Королівські ВПС