
Німецькі засоби масової інформації повідомляють про невдачу в співпраці між Європейським Союзом і Сполученими Штатами в спільних зусиллях щодо протидії ухиленню Москви від санкцій.
Цю інформацію повідомили Süddeutsche Zeitung, NDR та WDR, посилаючись на конфіденційний звіт Міністерства закордонних справ Німеччини, як інформує "Європейська правда".
У внутрішньому звіті Федерального міністерства закордонних справ, що стосується засідання Ради ЄС з питань зовнішньої політики, яке відбулося 20 травня в Брюсселі, міститься висновок про невдачу співпраці. Як вказується в конфіденційному документі, керівник санкційної політики ЄС Девід О'Салліван висловлює занепокоєння через повний розвал трансатлантичної координації в питаннях уникнення санкцій.
В результаті цього, "більше не існує спільної інформаційно-пропагандистської діяльності". Співпраця G7 також "втратила своє динамічне рух" у цьому напрямі.
В умовах, які склалися, залишається незрозумілим, як саме європейські та американські лідери планують узгодити новий пакет санкцій. Додатково, є фахівці, які висловлюють думку, що Трамп, можливо, прагне в майбутньому відновити бізнес-відносини з Росією.
Депутат Європейського парламенту від партії "Зелені" Сергєй Лагодинський висловив занепокоєння щодо наслідків зменшення трансатлантичної співпраці в сфері безпеки. У розмові з Süddeutsche Zeitung він зазначив: "Справжня проблема полягає в тому, що Сполучені Штати фактично виконували роль основного двигуна санкційного режиму". Лагодинський також додав, що якщо адміністрація Трампа намагатиметься налагодити відносини з Росією, "це може призвести до руйнування глобального санкційного механізму".
Єдиний позитивний момент зустрічі в Брюсселі: торговельні обмеження проти Москви, схоже, починають давати ефект. Згідно зі звітом, і О'Салліван, і директор Координаційного офісу ЄС з питань розвідки Даніель Маркіч підкреслили, що санкції мають значний вплив на російську економіку.
Європейський Союз також досяг певних успіхів у експорті військової продукції через треті країни, зокрема через Вірменію, Сербію, Узбекистан та Індію. Проте постачання через Казахстан, Об'єднані Арабські Емірати та Туреччину все ще викликають труднощі. Китай і Гонконг залишаються ключовими транзитними хабами для обходу санкцій.
Згідно з конфіденційним звітом, О'Салліван висловив занепокоєння на зустрічі у Брюсселі, зазначивши, що Китайська Народна Республіка "несе відповідальність за близько 80 відсотків ухилень", хоча це заперечується з її боку. Він також вказав, що компанії з Європейського Союзу отримують вигоду від нелегальної діяльності з Росією, що значно ослаблює позиції Єврокомісії під час переговорів з іншими країнами.
На зустрічі О'Салліван зміг поділитися першими досягненнями у боротьбі з "тіньовим флотом" Росії. Кілька країн, де зареєстровані танкери та вантажні судна, які насправді належать Росії, відмовилися від своїх прапорів за ініціативи ЄС. Проте комісар з питань санкцій закликав держави-члени ЄС вжити "рішучих заходів проти всього тіньового флоту". Зокрема, згідно з внутрішнім звітом, він запропонував розглянути можливість введення санкцій проти портів, які часто відвідують ці судна, таких як Туреччина, Індія та Малайзія.
Згідно з інформацією з документа Міністерства закордонних справ, нові санкції ЄС, напевно, будуть націлені на російські енергетичні та банківські галузі. Єдина країна, що виступає проти цих заходів, — це Угорщина, яка знову демонструє свою "неготовність до компромісів". Також викликає питання, чи співпрацюватиме з цими ініціативами уряд США, враховуючи події останніх кількох тижнів.
25 травня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, засуджуючи нещодавні атаки Росії на Україну, висловив намір розглянути варіант запровадження нових санкцій проти Москви.
Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо висловив думку, що світова спільнота повинна впливати на президента Росії Владіміра Путіна, спонукаючи його до розпочатку діалогу з метою встановлення перемир'я в Україні.
#Дональд Трамп #Китай #Казахстан #порт #Європейський Союз #Європа #Росія #Українська правда #Економіка #Президент (державна посада) #Бізнес #Москва #Європейський парламент #Китай (регіон) #Європейська комісія #Брюссель #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Німеччина #Володимир Путін #Російська мова #Туреччина #Індія #Угорщина #Вірменія #Об'єднані Арабські Емірати #Малайзія #Сербія #ARD (мовник) #Рада Європейського Союзу #Міністерство закордонних справ #Військова розвідка #Гонконг #Узбекистан #Танкер (судно) #Корабель #Süddeutsche Zeitung