
12 травня в Лондоні відбулася зустріч глав Міністерства закордонних справ європейських країн, що входять до групи "Веймар+", а також представників Великої Британії та Євросоюзу. За підсумками перемовин британський уряд оприлюднив спільну заяву щодо підтримки України.
Міністри заявили про свою підтримку українського народу, висловили співчуття тим, хто постраждав від останніх обстрілів, та підтвердили свою відданість захисту суверенітету і територіальної цілісності України.
Країни також висловили підтримку мирним ініціативам, що реалізуються під егідою США, а також позитивно оцінили можливість нових переговорів, запланованих на цей тиждень.
"На даний момент Росія не продемонструвала жодного істотного прагнення досягти успіху. Важливо, щоб вона вжила заходів без затримок," - зазначається в спільному комюніке.
Крім того, міністри закордонних справ європейських країн підтримали український заклик щодо термінового та всебічного 30-денного ceasefire, щоб забезпечити умови для переговорів про справедливий, комплексний та стійкий мир.
"Лише світ, що базується на міжнародному праві, зокрема на Статуті ООН, може мати тривалу стабільність, і Україна зможе забезпечити свою безпеку та стримання від можливих агресій з боку Росії", - підкреслили міністри.
Під час зустрічі в Лондоні держави обговорили способи подальшої активізації європейських зусиль у підтримці України в її боротьбі проти агресивної війни, розв'язаної Росією.
"Україна повинна бути впевнена у своїй здатності й надалі ефективно чинити опір російській агресії з нашою підтримкою," - зазначається в заяві.
Європейські чиновники впевнені, що потужна армія України є надзвичайно важливою.
"Ми досягли угоди співпрацювати з Україною в рамках ініціатив, спрямованих на посилення українських збройних сил, відновлення запасів боєприпасів і обладнання, а також на подальший розвиток промислового потенціалу", - зазначили на Даунінг-стріт.
Представники країн групи "Веймар+" заявили, що прагнуть надійних гарантій безпеки для України.
"У спільній заяві зазначається, що це передбачає дослідження формування коаліції повітряних, наземних і морських сил підтримки, здатних сприяти встановленню впевненості у будь-якому майбутньому мирному процесі та підтримувати реабілітацію збройних сил України."
Сторони зазначили, що будуть працювати над новими зобов'язаннями щодо реконструкції та відновлення, зокрема на Конференції з відновлення України в Римі 10-11 липня, щоб гарантувати, що майбутня безпека України ґрунтуватиметься на динамічній економіці.
Міністри оголосили про запровадження нових заходів у галузі санкцій проти Росії, які включають обмеження доходів Кремля, посилення контролю за цінами на нафту, боротьбу з нелегальним флотом та зменшення імпорту енергоресурсів. Російські активи, які були заморожені, залишаться недоступними до завершення агресії та компенсації завданих збитків.
Сторони підтвердили, що НАТО є основою безпеки та процвітання їхніх країн. Натомість погодилися, що держави мають збільшувати свої витрати на внески на оборонку та продовжать посилювати альянс, щоб відповідати вимогам стримування та захисту в усіх сферах євроатлантичного регіону.
"Ми використовуватимемо всі можливі важелі для зміцнення нашої колективної обороноздатності та виробництва, а також зміцнення технологічної та промислової бази Європи", - йдеться у спільній заяві.
З цією метою європейські країни планують розвивати роботу в НАТО, ЄС та групах однодумців "для досягнення цих цілей".
"Будь-який мир триватиме, лише якщо він ґрунтуватиметься на міжнародному праві, включаючи Статут ООН, і Україна зможе стримувати та захищатися від будь-якого майбутнього російського нападу", - резюмували в групі "Веймар+".
#НАТО #Лондон #Нафта #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Боєприпаси #Імпорт #Україна #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Збройні сили України #Агресивна війна #Міжнародне право #Міністерство закордонних справ (Україна) #Суверенітет #Військові #Кабінет міністрів Великої Британії #Веймар #Статут Організації Об'єднаних Націй